Strona główna Teresin Kamil Rybicki uzyskuje kwalifikację olimpijską!

Kamil Rybicki uzyskuje kwalifikację olimpijską!

371
0
PODZIEL SIĘ

19 lutego 2020 roku  Międzynarodowa Federacja Zapaśnicza (UWW) poinformowała, że w związku z dyskwalifikacją za doping podczas wrześniowych Mistrzostw Świata – Nur-Sultan 2019, zawodnika z Francji Zelimkhan Khadjieva, zawodnik z Polski Kamil Rybicki zostaje sklasyfikowany na szóstym miejscu. Tym samym uzyskuje on licencje dla naszego kraju na udział w Igrzyskach Olimpijskich – Tokio 2020.


Kamil, czołowy zapaśnik LKS Mazowsze Teresin, na rozegranych w ubiegłym roku w stolicy Kazachstanu Mistrzostwach Świata Seniorów w zapasach w stylu wolnym, dzięki bardzo udanej postawie w kategorii wagowej do 74 kilogramów, został ostatecznie sklasyfikowany na 7 miejscu spośród zawodników z 39 krajów. Wtedy do pełni szczęścia zabrakło jednego oczka, gdyż bezpośredni awans na Igrzyska Olimpijskie uzyskiwało sześciu najwyżej sklasyfikowanych zawodników.


Dziś wiemy, że nie wszyscy zawodnicy grali czysto, a dobra postawa Kamila i jego wielka praca, zostały nagrodzone licencją olimpijską.
Fakt ten cieszy tym bardziej, że jest to czwarta licencja olimpijska dla naszego kraju, ale pierwsza w zapasach w stylu wolnym (dwie wywalczyła Polska w zapasach kobiet i jedną w zapasach w stylu klasycznym). Licencja ta pozwoli na pewno nabrać pewności pozostałym kolegom Kamila z reprezentacji wolniaków. Po bardzo udanych Mistrzostwach Europy i dzisiejszej informacji, jeszcze bardziej uwierzą w siebie i pracę, którą wykonują wspólnie z trenerem Yusupem Abdusalamovem i dołożą kolejne licencje olimpijskie. Tego im z całego serca życzymy.
Serdeczne gratulacje dla Kamila! Brawo Kamil, będziemy Ci kibicować w Tokio!

źródło: LKS MAZOWSZE TERESIN, teresin24.pl

fot. teresin24.pl