Strona główna Iłów Jechał 159 km na godzinę w obszarze zabudowanym. Stracił prawo jazdy

Jechał 159 km na godzinę w obszarze zabudowanym. Stracił prawo jazdy

581
0
PODZIEL SIĘ

Policjanci zatrzymali w Brzozowie Starym kierowcę Audi Q7, który przekroczył dozwoloną prędkość. Urządzenie do pomiaru wykazało 159 km/h w obszarze zabudowanym. 24 – latek stracił już prawo jazdy i został ukarany wysokim mandatem karnym. Apelujemy o rozwagę na drodze oraz troskę o życie i zdrowie swoje, ale też innych uczestników ruchu drogowego.

Lekceważenie przepisów ruchu drogowego poprzez przekraczanie dozwolonej prędkości może mieć tragiczne skutki. Policjanci z sochaczewskiej drogówki przerwali niebezpieczną jazdę 24 – letniego kierowcy. Do kontroli drogowej doszło w Brzozowie Starym w gminie Iłów. Policjanci kontrolowali prędkość na drodze powiatowej nr 3807W i zauważyli pojazd, którego kierowca zdecydowanie przekroczył prędkość. Urządzenie do pomiaru wykazało, że młody mężczyzna jechał z prędkością 159 km/h w obszarze zabudowanym.

Policjanci natychmiast dali sygnał do zatrzymania pojazdu. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w organizmie wykazało, że 24 – latek był trzeźwy. Mundurowi zatrzymali mu prawo jazdy i ukarali wysokim mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Apelujemy o rozwagę na drodze. Zima nie jest łatwym czasem dla kierowców. Mokra nawierzchnia, parowanie szyb, opady atmosferyczne, a do tego nadmierna prędkość nie wpływają na poprawę bezpieczeństwa. Mimo licznym apeli, policjanci w dalszym ciągu spotykają się z rażącymi przykładami łamania przepisów ruchu drogowego, które obowiązują każdego uczestnika ruchu drogowego.

KPP Sochaczew

fot.policja