Strona główna Powiat Internet bez hejtu

Internet bez hejtu

290
0
PODZIEL SIĘ

 Pod takim hasłem w siedzibie Zespołu Szkół Specjalnych w Erminowie odbył się interesujący edukacyjny piknik. To dwudniowe wydarzenie ściśle wiązało się z przypadającym na 11 lutego Dniem Bezpiecznego Internetu. Realizacja przedsięwzięcia w Erminowie wypadła znakomicie, uczniowie wszystkich klas aktywnie uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przy pomocy tablicy interaktywnej.

Pierwszego dnia organizatorki, wśród których były panie: Iwona Stachlewska, Karina Kowalczyk-Przywoźna i Agnieszka Wojtczuk, przygotowały specjalny pokaz filmowy. Po jego emisji uczniowie byli poproszeni o odpowiedzi na zadawane pytania, związane właśnie z internetem i hejtem.

Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się liczne quizy, rozsypanki, zagadki o różnym poziomie trudności. Najmłodsi mogli popisać się zdolnościami plastycznymi, kolorując karty pracy związane z tematem pikniku – mówią organizatorki. Na zakończenie spotkania odczytano 10 zasad dotyczących bezpiecznego korzystania z Internetu, które powstały po ułożeniu rozsypanek. Potem dzieci i młodzież wspólnie bawiły się przy teledysku ,,Przytul Hejtera”. Wszystkie klasy otrzymały pamiątkowe dyplomy, zaś prace uczniów i stworzone zasady już wiszą na szkolnej gazetce ściennej. Po to, by każdego dnia je sobie utrwalać.

W drugi dzień naszego pikniku zaszczycili nas swoją obecnością funkcjonariusze z KPP w Sochaczewie z zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii. W bardzo przystępny sposób raz jeszcze przypomnieli zasady bezpiecznego korzystania z internetu i bezpieczeństwa w czasie zbliżających się ferii zimowych. Pogadankę przeplatały krótkie filmiki profilaktyczne.  

Mamy nadzieję, że podjęte działania profilaktyczne znacznie wpłyną na zachowanie i decyzje naszej młodzieży, korzystającej z internetu i mediów społecznościowych – dodają organizatorki. Tego typu inicjatyw nigdy za wiele.

ZSS

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUdany start Aktywnych
Następny artykułPożegnali radnego