Strona główna Kronika kryminalna Dzielnicowi z pomocą bezdomnym

Dzielnicowi z pomocą bezdomnym

391
0
PODZIEL SIĘ

Policjanci z Rewiru Dzielnicowych KPP w Sochaczewie kontrolowali miejsca przebywania osób bezdomnych. Proponowali pomoc w dotarciu do ośrodka. Niech łagodna zima nie uśpi waszej czujności. Jeśli widzicie osobę, która potrzebuje pomocy, powiadomcie odpowiednie służby.

Dłuższe przebywanie na mrozie jest zagrożeniem dla ludzkiego zdrowia i życia. Zima w tym roku jest łagodna, nie ma intensywnych opadów śniegu, ani siarczystego mrozu, lecz mimo tego policjanci z sochaczewskiej komendy regularnie sprawdzają miejsca przebywania bezdomnych.

Funkcjonariusze Rewiru Dzielnicowych KPP w Sochaczewie w trakcie ostatnich działań sprawdzali dworzec i jego okolice, parki, pustostany i inne miejsca w których przebywają osoby bezdomne, proponując pomoc w transporcie do placówki w której otrzymają ciepły posiłek i nocleg. Policjanci pierwszego kontaktu współpracują również z ośrodkami pomocy społecznej i wymieniają się informacjami o miejscach przebywania osób zagrożonych wychłodzeniem. Często zdarza się jednak, że propozycja jest odrzucana, a osoba dobrowolnie naraża się na utratę zdrowia.

Osoby bezdomne mogą zawsze liczyć na pomoc policjantów. Ważna jest również postawa mieszkańców powiatu sochaczewskiego. Apelujemy do wszystkich, żeby nie przechodzili obojętnie wobec osób, które potrzebują pomocy np. leżących w parkach czy na działkach. Często mylne jest przekonanie, że jedynym powodem takiego zachowania jest ich stan trzeźwości. Widząc osobę narażoną na wychłodzenie pomóżmy jej i nie bądźmy obojętni.

Posiadając informacje o miejscach pobytu osób bezdomnych prosimy, aby przekazywać je do właściwych instytucji, także Policji. Pamiętajmy, że czasami tylko jeden telefon może uratować komuś życie. Wystarczy zadzwonić na telefon alarmowy 112 lub do dyżurnego sochaczewskiej komendy 46 863 72 22.

fot.policja

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRekultywacja odpadami
Następny artykułWięcej kasy z podatków