Strona główna Iłów Drożej za śmieci

Drożej za śmieci

385
0
PODZIEL SIĘ
fot. archiwum Expressu Sochaczewskiego

Od 1 lutego na terenie gminy Iłów wchodzi nowa stawka za odbiór odpadów komunalnych, jakie muszą uiścić mieszkańcy.

Radni na ostatniej sesji Rady Gminy Iłów ustalili, że za zagospodarowanie odpadami komunalnymi trzeba zapłacić 29 złotych miesięcznie w przypadku zbiórki selektywnej od każdej osoby zamieszkującej daną nieruchomość. Natomiast za śmieci zmieszane   dwa razy więcej, czyli 58 złotych na miesiąc. Jedynym upustem będzie rabat za samodzielne kompostowanie bioodpadów we własnym kompostowniku. Właściciele domów jednorodzinnych mają upust 1 złotych miesięcznie.

Zwolnienie obowiązuje od daty złożenia nowej deklaracji o wysokości opłat  za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeśli właściciel zadeklarował kompostowanie odpadów biodegradowalnych.

Nowe  deklaracje dostępne są w Urzędzie Gminy Iłów w  Biurze Obsługi Mieszkańca oraz na stronie Urzędu Gminy w zakładce gospodarka odpadami od 1 lutego. Dotyczy to tylko kwestii kompostowników, gdyż nowe stawki nie powodują konieczności złożenia nowej deklaracji. Chyba, że zmienił się sposób gromadzenia odpadów lub liczba mieszkańców. Zmiany trzeba zgłosić, by uniknąć nieporozumień.

oprac. BN

fot.archiwum