Strona główna Edukacja Ćwiczenia mundurówki

Ćwiczenia mundurówki

344
0
PODZIEL SIĘ

Zajęcia dotyczące broni, czy z pierwszej pomocy na polu walki, to tylko część ze zrealizowanych tematów podczas poligonowych warsztatów uczniów z Iwaszkiewicza.

W styczniu klasy służb mundurowych z Zespołu Szkół im. Jarosława Iwaszkiewicza realizowały zajęcia dydaktyczne z 6. Mazowiecką Brygadą Obrony Terytorialnej w Płocku, Komendą Powiatową Policji w Sochaczewie i 3. Warszawską Brygadą Rakietową Obrony Powietrznej. Podczas nich uczniowie zapoznali się z najnowszym rodzajem broni strzeleckiej używanej przez poszczególne służby.

Były to między innymi karabinki grot, snajperskie i ciężkie karabiny maszynowe. Można było je dotknąć, przeładować i rozłożyć pod nadzorem instruktorów. Sprawiało nam to wielką radość i satysfakcję. Przeprowadzone zostały również zajęcia na temat skażeń chemicznych oraz pierwszej pomocy na polu walki. Poznaliśmy również historię Policji Państwowej na ziemi sochaczewskiej i dowiedzieliśmy się, jakie należy spełniać kryteria, aby zostać policjantem. Wszystkim służbą serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w naszą współpracę i czas spędzony z nami – mówią zadowoleni uczniowie klas mundurowych. Takie zajęcia nie tylko wzbogacają wiedzę, ale też stanowią świetną przygodę podczas nauki w Iwaszkiewiczu.

ZS

fot.pixabay