Strona główna Sport Coraz więcej grają przed sezonem

Coraz więcej grają przed sezonem

292
0
PODZIEL SIĘ

Sezon sparingów w pełni. Coraz więcej drużyn korzysta ze sprzyjającej aury, rezygnuje z turniejów halowych na rzecz meczów rozgrywanych na świeżym powietrzu. Z naszych powiatowych drużyn na boisko jeszcze nie wybiegły jedenastki Orkana Sochaczew, Unii Iłów oraz mającego spore kłopoty Sokoła Budki Piaseckie.

Drużyny z okręgówki spisały się całkiem dobrze. W minionym tygodniu dwa mecze rozegrał KS Teresin. W pokonanym polu pozostały rezerwy Znicza Pruszków (1:0, gol: Grzegorz Węsek) oraz Pogoni Grodzisk Mazowiecki (3:0, gole: Jakub Giś, Kacper Bargieł, Kamil Stencel). Solidny futbol zaprezentowała Bzura. Chodakowianie w Radzyminie bezbramkowo zremisowali z tamtejszym Mazurem. Chodakowianie zagrali w składzie: Połeć, Wierzbicki, Zając, Jeznach, Brdeja, Kacprzak, Strzelczyk, Michał Struzik, Michurski, Michał Kowalski, Wojciechowski, Piórkowski oraz czterech piłkarzy testowanych. Najciekawsze wyniki rywali Bzury, to zwycięstwo 4:2 Delty Słupno z Soną Nowe Miasto i porażka 2:3 Kasztelana Sierpc ze Spartą Brodnica (6 miejsce w IV Lidze Kujawsko-Pomorskiej).

Swoją formę sprawdziły też ekipy z „Serie A”. Bardzo ciekawy mecz „derbowy” rozegrały w Feliksowie tamtejszy Piast i Tajfun Brochów. Przez większość spotkania stroną atakującą byli gospodarze. Jednak bardzo dobrze bronił Witkowski, który wiele razy uchronił swój zespół od utraty goli. Ostatnie minuty należały do Tajfuna, który był bliski zwycięstwa.

Piast Feliksów – Tajfun Brochów   3:3 (2:1)

gole: Mateusz Zych (2, z rzutów karnych), gol samobójczy – Adrian Nowakowski (2), Tomasz Jaczyński

skład Piasta: bramkarz testowany – Sobczyk, Zych, Walczak, Rembiejewski, Marcinkowski, Krawczak, piłkarz testowany, Mateusz Miller, Oliwa, Woźnica oraz Cieślak

skład Tajfuna: Witkowski – Bartkowski, Nowicki, Walczak, J. Nowakowski, A. Nowakowski, Kaczmarek, Danowski, Szypszak, Jaczyński, Szymański oraz Pisarek, Orliński i piłkarz testowany

Solidnie sobie postrzelali także piłkarze Promyka Nowa Sucha w sparingu ze Zrywem Wygoda. W meczu rozegranym w Łowiczu lepsi o jednego gola okazali się nasi piłkarze. Oby tak dalej.

Promyk Nowa Sucha – Zryw Wygoda   4:3 (2:1)

gole: Tomasz Jurczak (2), Paweł Księżak, piłkarz testowany

skład: Bartłomiej Siekiera – Łukasz Pacholski, Marek Simiński, Paweł Księżak, Michał Nowakowski, piłkarz testowany, Robert Dąbrowski, Damian Chełmiński, Jakub Nowakowski, Tomasz Jurczak, Kamil Wróbel oraz Jakub Felczyński, Kacper Drązikowski, Karol Drązikowski, Michał Regulski i Daniel Kaźmierczak

Wyniki rywali naszych drużyn w A-klasie

Naprzód Brwinów – UKS Tarczyn   3:2

Partyzant Leszno – Grom Prace Małe 8:0

Passovia Pass – Anprel Nowa Wieś   6:2

Tur Jaktorów – Błękitni Korytów   0:3

Z B-klasowych drużyn zagrały tylko rezerwy KS Teresin. Nasza drużyna z pewnymi problemami wygrała z Guzovią Guzów 4:2

Wyniki rywali naszych drużyn w B-klasie

BUKS Pruszków – Orion Cegłów   0:4

GKS Podolszyn – Błonianka II Błonie 1:0

KS Blizne – Mewa Krubin   3:2

Milan II Milanówek – LKS Chlebnia II 6:2

UKS Łady – FC Lesznowola   3:3

Sparing rozegrała również drużyna Unii Boryszew rocznik 2005. W Płocku Unici pokonali 12:0 Stoczniowca. Golami podzielili się: Stencel (3), Tyl (2), Pętlak (2), Sokołowski, Gawron, Wróblewski, Kornacki oraz Nowicki.

Tomasz Ertman

Fot. Tomasz Ertman