Strona główna Kampinos Budowa hali już ruszyła

Budowa hali już ruszyła

519
0
PODZIEL SIĘ

Mieszkańcy kampinoskiej gminy doczekali się w końcu budowy hali sportowej przy Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kampinosie. To jedna z najbardziej oczekiwanych w gminie inwestycji. 19 lutego pierwsze koparki wyjechały na plac budowy.

 Nic z początku nie zapowiadało, że uda się tak szybko ruszyć z tą inwestycja. Były bowiem problemy z wyłonieniem głównego wykonawcy. Na przeszkodzie stała cena inwestycji. W końcu udało się wybrać wykonawcę i 14 lutego gmina podpisała umowę z nim. Już w 5 dni później zainaugurowano prace ziemne pod budowę hali. Przy rozpoczęciu prac byli obecni radni gminy wraz z zarządem i przedstawicielami wykonawcy.

Hala sportowa jest bardzo potrzebna naszej gminie, gdyż jako jedyni w powiecie warszawskim zachodnim nie posiadamy hali sportowej, ani sali gimnastycznej z prawdziwego zdarzenia. Cieszy nas to, że pierwsze prace ziemne już ruszyły. Wykonawca uznał, że warunki pogodowe umożliwiają przystąpienie do prac już teraz. Tym samym jest szansa, że inwestycja powstanie szybciej niż w zakładanym terminie – stwierdziła Monika Ciurzyńska, wójt gminy Kampinos.

Budowa hali jest priorytetową inwestycją gminy Kampinos. Ma ona w perspektywie zapewnić właściwe warunki do realizacji zajęć objętych programem nauczania wychowania fizycznego dla uczniów. Władze gminy zdecydowały się na wybudowanie obiektu wraz z zapleczem i łącznikiem, który połączy halę ze szkołą. Sama sala ma mieć 35,56 metrów na 39 metrów. Pełna powierzchnia zabudowy to 1306 metrów kw., a całość 1840 metrów kw. Obiekt ma być trzykondygnacyjny z zapleczem socjalnym i technicznym.

Tym samym nowa hala spełni kryteria obowiązujące przy organizacji zawodów sportowych rangi międzyszkolnej, międzygminnej, międzypowiatowej, a nawet ogólnopolskiej. Hala przeznaczona będzie do uprawiania takich dyscyplin sportowych jak: koszykówka, piłka ręczna, siatkówka, piłka halowa, gimnastyka, akrobatyka, unihokej, tenis, zapasy, judo, sztuki walki, taniec sportowy, sporty niepełnosprawnych. Z obiektu będą mogli korzystać wszyscy mieszkańcy gminy. I to cieszy ich najbardziej, gdyż dotąd nie było takiego miejsca do uprawiania sportu.

Gmina Kampinos otrzymała dofinansowanie na budowę hali z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Koszt całej inwestycji to 7,5 mln złotych.

BN

Fot. UG Kampinos