Strona główna Teresin Będzie sygnalizacja i monitoring

Będzie sygnalizacja i monitoring

433
0
PODZIEL SIĘ

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wielu kierowców, choć pewnie są i tacy, których dotychczasowa sytuacja na skrzyżowaniu alei XX-lecia z Traktem Jana Pawła II w Teresinie Gaju nie przeszkadza.

Chodzi bowiem o często występujące problemy z prawidłowym działaniem tutejszej sygnalizacji świetlnej. Zresztą od pewnego czasu zupełnie wyłączoną. Otóż Rada Gminy Teresin podjęła uchwałę dotyczącą zmian w bieżącym budżecie, która pozwoli na wygospodarowanie środków m.in. właśnie na uporządkowanie tejże sygnalizacji, co ewidentnie powinno poprawić bezpieczeństwo kierowców, ale i pieszych.

– Decyzją radnych zmniejszono o 60 tysięcy złotych wynagrodzenia osobowe pracowników i dodatkowe wynagrodzenia roczne. Z tych środków, 20 tysięcy złotych przeznaczone zostanie na remont tego newralgicznego skrzyżowania. Kolejne 20 tysięcy złotych będzie wydatkowane na zamontowanie w tym miejscu monitoringu wizyjnego, dzięki któremu będzie można między innymi sprawdzić, kto jest sprawcą awarii sygnalizacji. Natomiast trzecia część tej puli, czyli następne 20 tysięcy złotych chcemy dołożyć do wykonania projektu sieci wodociągowej w Paprotni – wyjaśnia Agnieszka Rosa, skarbnik gminy Teresin.

odol