Strona główna Kultura Artystyczne Kramnice zapraszają

Artystyczne Kramnice zapraszają

588
0
PODZIEL SIĘ

Po raz szósty Artystyczne Kramnice zapraszają najmłodszych mieszkańców Sochaczewa i okolic. Cykl spotkań zainaugurowany z początkiem marca potrwa do 26 kwietnia. Wspólna, twórcza zabawa odbywać się będzie w niedziele.

Od swojej premiery w 2017 roku Artystyczne Kramnice nie tylko zebrały wierne grono widzów i uczestników, ale też zyskują następnych fanów. Tym bardziej, że oferta jest ogólnie dostępna, zróżnicowana i bezpłatna. Z dziećmi pracują też wykwalifikowani specjaliści z dziedziny teatru, tańca, sztuk plastycznych, animacji i wielu innych.

Na młodszych i starszych widzów czekają dwa spektakle teatrów ­Bajlandia i Conieco, zajęcia gordonowskie z Magdaleną Jaworską, plastyczne z Barbarą Derdą i muzyczne z Katarzyną Orlińską. Powodzeniem z pewnością będą się cieszyć spotkania z przedstawicielami ginących zawodów.

­– Myślą przewodnią szóstej edycji jest różnorodność. Chcemy, by ta sama oferta była atrakcyjna dla dzieci w różnym wieku. Wydaje się to karkołomnym zadaniem, a jednak udało nam się tak dobrać program, by podczas „Artystycznych Kramnic” dobrze bawiły się zarówno kilkulatki, jak i dziesięciolatki – powiedziała Joanna Niewiadomska-Kocik, naczelnik wydziału kultury, turystyki i promocji w Urzędzie Miasta w Sochaczewie.

Jedną z nowości będą warsztaty prowadzone przez przedstawicieli dawnego rzemiosła. Będzie się można spotkać np. z powroźnikiem, świecownikiem czy garncarzem. Możliwość obserwowania ich przy pracy, posłuchania opowieści i spróbowania swoich sił, w którymś z historycznych fachów, będzie z pewnością nie lada atrakcją.

Warto więc sobie zarezerwować niedziele na wypad z pociechą do Kramnic Miejskich na artystyczne doznania. Tuż przed Wielkanocą odbędą się warsztaty plastyczne poświęcone Wielkanocy i przygotowywaniu dekoracji z tej okazji. Nie zabraknie też ulubionych przez najmłodszych spotkań z grami stolikowymi, zorganizowanych wspólnie ze stowarzyszeniem Planszówki w Sochaczewie.

oprac. BN

Fot. Archiwum