Strona główna Teresin 200 lat dla pani Zofii

200 lat dla pani Zofii

401
0
PODZIEL SIĘ

 Kolejny, jakże fantastyczny jubileusz mieliśmy w gminie Teresin. Swoje 100. urodziny obchodziła właśnie mieszkanka Paprotni Pani Zofia Kowalska. Uroczystości odbyły się w Domu Parafialnym w Niepokalanowie. Jubilatce towarzyszyła rodzina, przyjaciele, jak również gminne władze samorządowe.

Zofia Kowalska (z domu Koźlicka) urodziła się 2 lutego 1920 roku w Izabelinie. Była drugim z pięciorga dzieci Janiny i Stefana Koźlickich. Wyszła za mąż za Michała Kowalskiego. Ich ślub odbył się 31 sierpnia 1939 roku w kościele pod wezwaniem św. Doroty Dziewicy i Męczennicy w Zawadach w przeddzień wybuchu II wojny światowej. Mimo trudnych czasów, przeżyli razem 47 lat. Pani Zofia wychowała sześcioro dzieci – cztery córki i dwóch synów. Wraz z mężem prowadziła 40-hektarowe gospodarstwo rolne we wsi Wola Pasikońska na obrzeżach Kampinoskiego Parku Narodowego. Od 1985 roku jest mieszkanką Paprotni. Doczekała się dziewięciorga wnucząt i jedenaściorga prawnucząt.

Wójt Marek Olechowski wraz z Agnieszką Adamczyk, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, osobiście złożył życzenia i gratulacje dostojnej jubilatce. Z ich rąk poza kwiatami i prezentem otrzymała także faksymile aktu urodzenia, zapisanego w księgach parafialnych. Jak na urodziny przystało, szczególnie tak wyjątkowe, nie zabrakło dużego tortu, wzruszających wspomnień i chóralnie odśpiewanego „200 lat!”. My również przyłączamy się do życzeń dalszych długich lat w zdrowiu i szczęściu rodzinnym.

Marcin Odolczyk