Strona główna Iłów Chiński spektakl

Chiński spektakl

146
0
PODZIEL SIĘ

Wychowanki z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego „Dom na Szlaku” im. gen. Tadeusza Kutrzeby w Załuskowie słyną ze swych talentów scenicznych. Od kilku lat, co roku przygotowują spektakl teatralny na motywach znanej baśni we współczesnej wersji. Swoje inscenizacje przedstawiają w szkołach na terenie gminy Iłów oraz seniorom. Trafiają też na przeglądy i festiwale artystyczne. Dziewczęta uczestniczą w wielu konkursach poezji, zdobywając w nich laury.

Tuż przed feriami zaprezentowały najmłodszym ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Giżyckach bajkę „Złoty gong”. Dziewczęta, pod kierunkiem Renaty Załugi, opracowały scenariusz, wykonały stylowe dekoracje, przygotowały stroje, zainspirowane chińską sztuką. Spektakl niezwykle barwny i stylowy. Akcja sztuki rozgrywała się w chińskim ogrodzie. Stroje bohaterów oraz rekwizyty, którymi posługiwały się aktorki, nawiązywały do antycznych czasów, w których rozgrywała się historia.

Jak każda bajka tak i ta miała swój morał, który sprowadzał się do tego, by być optymistą, radośnie przyjmować życie i cieszyć się każdym dniem.

oprac. BN

Fot. SP Giżyce

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułLas odkrywa kolejne tajemnice
Następny artykułMają pracownię