Strona główna Kultura Życie jest piękne

Życie jest piękne

345
0
PODZIEL SIĘ

Pod takim hasłem odbył się w Sochaczewskim Centrum Kultury w niedzielę, 12 stycznia tegoroczny Koncert Noworoczny. To już tradycja, że na początek roku Orkiestra Kameralna Camerata Mazovia pod dyrekcją Artura Komorowskiego przygotowuje zestaw znanych i lubianych utworów muzyki klasycznej oraz popularnej. Jak zawsze sala w SCK w Boryszewie pękała szwach z trudem mieszcząc zgromadzoną publiczność.

Koncert Noworoczny jest jednym z najbardziej ulubionych przez mieszkańców Sochaczewa oraz przybyłych gości z ościennych gmin. Zwykle Orkiestra stara się przygotować ciekawy repertuar, a organizatorzy koncertu zaprosić gwiazdy, które uświetnia występ.

W programie tegorocznego występu były najpiękniejsze światowe przeboje, standardy jazzowe, muzyka klasyczna oraz filmowa. Gościnnie wystąpili – francuski wokalista Eric Folly oraz pianista Adam Manijak. To nie był pierwszy ich występ w Sochaczewie. Francuski piosenkarz wystąpił chyba już po raz piaty. Eric Folly od kilku lat pomieszkuje w Polsce i dużo w naszym kraju koncertuje. Publiczność sochaczewska bardzo go lubi i ceni za świetne wykonania, poczucie humoru i ciekawy repertuar. Z kolei Adam Manijak znany jest m. in. ze świetnych aranżacji utworów filmowych oraz doskonałych interpretacji klasyki pianistycznej. Artysta jest nie tylko świetnym muzykiem, ale też ciekawym i bardzo oryginalnym kompozytorem. Muzyk ten zaprezentował się ze świetnym występem w czasie ostatnich wakacji prezentując zestaw polskiej muzyki filmowej. Tym razem też nie zawiódł sochaczewskiej publiczności.

Podczas koncertu orkiestra m. in. wykonała suitę „Z czasów Holberga” Edwarda Griega, suitę na orkiestrę smyczkową Petera Warlocka, utwory oraz dwa utwory filmowe z kinowych hitów „Życie jest piękne” oraz pieśń z „Secret Garden” (najnowszej wersji „Tajemniczego Ogrodu”) – w aranżacji Katarzyny Orlińskiej. Nie zabrakło też motywu z filmu „Piraci z Karaibów”, gorąco oklaskiwanego przez publiczność. Uzupełnieniem muzycznej warstwy był występ tancerzy z Abstraktu, którzy popisywali się świetnym tańcem do prezentowanych przez Orkiestrę utworów.

W trakcie koncertu odbyła się uroczysta premiera płyty orkiestry Camerata Mazovia „Życie jest piękne” – live. Album zawiera utwory z dwóch największych koncertów zarejestrowanych w 2019 roku w ramach 15-lecia działalności   orkiestry. Na płycie tej są znane i lubiane utwory klasyczne oraz znakomite interpretacje muzyki filmowej. Płytę można było kupić zaraz po koncercie. Jednak dla tych, którzy nie mieli okazji jej zdobyć, gdyż nie dotarli na koncert istnieje szansa, że będą mogli kupić ją na imprezach SCK z udziałem Cameraty Mazovii oraz innych, tegorocznych imprezach miejskich.

Koncert odbył się w ramach cyklu miejskich imprzez – „Burmistrz Miasta zaprasza”, pod patronatem Piotra Osieckiego, burmistrza Sochaczewa. Na koncercie obecni byli przedstawiciele miasta i regionu sochaczewskiego, a także goście z ościennych powiatów.

 Bogumiła Nowak

Fot.: Iza Strzelecka SCK Sochaczew