ŻUKÓW: Przykleił sztuczne wąsy i napadł na znajomego

fot. Policja

Policjanci zatrzymali 34-latka, który z pistoletem pneumatycznym poszedł do mieszkania znajomego i zażądał 100 tys. zł. Mężczyzna, by nie zostać rozpoznanym, założył okulary i przykleił sobie sztuczny zarost.

Jak poinformowała w środę policja, sprawca skrupulatnie przygotował się do rozboju. Zostawił kamerę na korytarzu, aby obserwować, kto wchodzi i wychodzi z mieszkania. Miał też przy sobie opaski zaciskowe i taśmy do skrępowania przyszłej ofiary. Kiedy mieszkaniec Pragi-Północ otworzył mu drzwi, zauważył, że napastnik trzyma w ręku pistolet pneumatyczny do złudzenia przypominający ostrą broń.

Pomiędzy mężczyznami doszło do szarpaniny, w trakcie której przestępca uderzył swoją ofiarę w głowę. Padły również strzały, a 34-latek zażądał wydania pieniędzy – 100 tysięcy złotych.

– Po tych słowach zgłaszający rozpoznał głos mężczyzny i zauważył, że ma on przyczepiony sztuczny zarost. Okazało się, że mężczyźni wcześniej pracowali razem – relacjonuje sierż. szt. Irmina Sulich z Komendy Rejonowej Policji VI. Wtedy zdemaskowany napastnik uciekł.

Śledczy szybko wpadli na jego trop. Został zatrzymany tego samego dnia w Żukowie (pow. sochaczewski, woj. mazowieckie). 34-latek usłyszał zarzut dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu w postaci pistoletu pneumatycznego. Sąd zastosował wobec niego dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego. Grozi mu kara więzienia nie krótsza niż 3 lata.

źródło:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz