Strona główna Teresin Zagrali w tenisa dla Mai

Zagrali w tenisa dla Mai

308
0
PODZIEL SIĘ

 Do niecodziennego wydarzenia doszło w hali widowiskowo-sportowej GOSiR w Teresinie. Znany aktor teatralny i filmowy Tomasz Stockinger i jego syn Robert, dziennikarz TVN, rozegrali tenisowy mecz. Ich rywalami byli – teresiński przedsiębiorca Zbigniew Sarnowski i Mateusz Parśniak, zawodnik Sochaczewskiego Towarzystwa Tenisowego.

Wszystko po to, aby wesprzeć Maję Kapłon, która wciąż czeka na możliwość niezwykle kosztownej operacji ratującej jej kręgosłup.

To kolejna odsłona akcji „Gramy dla Mai”, która jednoczy nie tylko społeczność gminy Teresin, niezwykle zaangażowaną w zbiórkę pieniędzy potrzebnych na ratowanie mieszkanki Elżbietowa, niezwykle utalentowanej muzycznie dziewczyny, finalistki The Voice of Poland. Tym razem do akcji przystąpił także Tomasz Stockinger, dziś kojarzony najczęściej z rolą doktora Lubicza w popularnym polskim serialu „Klan”. Do Teresina przyjechał wraz z synem Robertem. Po to, by rozegrać pokazowy mecz ze zwycięzcą licytacji, która odbyła się kilka tygodni temu w internecie. Możliwość gry wygrał wówczas Zbigniew Sarnowski, któremu należą się duże gratulacje. Zagrał w parze z Mateuszem Parśniakiem. Choć wynik deblowej konfrontacji nie miał istotnego znaczenia, to ostatecznie na korcie lepsi okazali się gospodarze. Najważniejsze jednak, że po raz kolejny udało się zebrać część środków na leczenie Mai. Przy okazji zaś, zebrana publiczność była świadkami emocjonującego eventu sportowo-towarzyskiego.

Poprzez organizację takiej imprezy promujemy nie tylko aktywność ruchową i zdrowy styl życia. Cel naszego spotkania jest szczytny. Pomagamy Mai Kapłon. Jestem pewna, że wspólnie uda nam się zebrać odpowiednią kwotę na jej operację – powiedziała główna pomysłodawczyni formuły spotkania i jego organizatorka Joanna Kosiorek.

Ze spędzonego czasu w Teresinie i pomocy bardzo cieszyli się także zaproszeni goście. Aktor już teraz z uśmiechem zapowiedział, że jeśli nadarzy się okazja, to z chęcią przyjedzie tu ponownie, by zrewanżować się kolegom za porażkę w dwóch setach.

Z kolei w kuluarach mówi się, że niebawem odbędzie się kolejne tego typu wydarzenie, a jego głównym bohaterem miałby być tym razem Andrzej Supron, znany polski zapaśnik, multimedalista, w tym wicemistrz olimpijski z Moskwy.

Marcin Odolczyk

Fot. UG Teresin