Strona główna Wyszogród ZAGRALI DLA NAJMŁODSZYCH

ZAGRALI DLA NAJMŁODSZYCH

306
0
PODZIEL SIĘ

Aż 37 266,41 złotych zebrali mieszkańcy miasta i gminy Wyszogród podczas tegorocznego 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy „Wiatr w żagle” dla dziecięcej medycyny zabiegowej. Tegoroczna zbiórka, jak stwierdził sztab w Wyszogrodzie była rekordowa nie tylko pod względem zebranych funduszy, ale też zainteresowania mieszkańców. Ci zaś pojawili się tłumnie i wykazali ofiarnością.

W przygotowanych występach i popisach, głównie młodzieży szkolnej uczestniczyło bardzo wiele osób. Niemal wszystkie zebrane fanty udało się zlicytować. Wyszogrodzki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wystartował w niedzielę, 12 stycznia w hali sportowej w Wyszogrodzie o godzinie 15.00 i trwał ponad pięć godzin.

Śpiewali, tańczyli, bawili się

 Hasło do startu dała Orkiestra Dęta OSP Rębowo. Potem scena zawładnęli najmłodsi. Pląsały i śpiewały maluchy z Przedszkola Samorządowego w Wyszogrodzie. Potem popisywały się dzieci ze szkół podstawowych w Rębowie, Kobylnikach i Wyszogrodzie. Nie zabrakło też grupy animatorów z wyszogrodzkiej podstawówki, która zaprezentowała swój dorobek.

Występy grupowe zakończyła młodzież szkolna oraz seniorzy. Jako pierwsi w tej grupie zaprezentowali się uczniowie z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie. Można było podziwiać nie tylko solistów, ale też różne grupy artystyczne działające na terenie tej placówki m.in. grupę ART, która zbiera coraz więcej laurów na różnych przeglądach oraz konkursach wokalno – muzycznych.

Po niej na estradzie ukazała się Grupa Mavilena, która zaprosiła obecnych do wspólnego tańca w kręgu. Seniorki z tej grupy zachęcały do zabawy, a publiczność wspaniale bawili się w   rytm znanych melodii.

Jednym z gości imprezy była grupa młodzieży z Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie. Uczniowie zaprezentowali się w bogatym programie artystycznym.

Licytacje i Światełko

Pomiędzy występami odbywały się licytacje fantów. Były sportowe i orkiestrowe koszulki, kubki, piłki i inny sprzęt sportowy, kosze upominkowe, ikony i obrazy lokalnych twórców, dekoracje oraz wyroby rękodzielnicze. Wylicytowane sumy trafiły od razu do orkiestrowej puszki. Wielki finał w Wyszogrodzie zamknął show Grzegorza Szymańczaka i punktualnie o godzinie 20.00 powędrowało, jak w całej Polsce, Światełko do Nieba.

W trakcie imprezy zadbano o najmłodszych jej uczestników, by się nie nudzili. Mieli oni swój kącik zabaw z malowaniem buziek i dmuchańcami. Dla nieco starszych był zapewniony bufet, gdzie można było coś przekąsić oraz napić się kawy lub herbaty.

­– Udało nam się całkiem nieźle zintegrować mieszkańców naszej gminy. Pojawiło się ich bardzo wielu. Duże podziękowania należą się przede wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali dzieci i młodzież do występów nie szczędząc czasu i wysiłku. To była udana impreza i uzyskaliśmy, jak na naszą gminę i miasto, imponujący wynik. Cieszy nas najbardziej, że dołożyliśmy swoją cegiełkę na dziecięcą medycynę zabiegową – mówi jedna z wolontariuszek WOŚP z Wyszogrodu.

Bogumiła Nowak

Fot. ugim wyszogród

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZmiany w dietach
Następny artykułPodpisanie listu intencyjnego