Strona główna Iłów Zaczytani uczniowie w Giżycach

Zaczytani uczniowie w Giżycach

241
0
PODZIEL SIĘ

Po raz kolejny uczniowie klasy II i III ze Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Giżycach zaznaczyli swą obecność na mapie edukacyjnej Polski. Najmłodsi uczniowie podstawówki z Giżyc startowali z sukcesem w Ogólnopolskim Konkursie Edukacyjnym Szkolne Przygody Gangu Słodziaków. Głównym celem konkursu to wyrabianie nawyku codziennego czytania wśród uczniów klas młodszych, a także postaw proekologicznych.

Uczniowie, podczas realizacji poszczególnych punktów projektu, nie tylko czytali o przygodach bajkowych bohaterów, ale też poznawali znaczenie lasu w życiu człowieka i zwierząt. Ponadto zbierali naklejki i słuchali czytania dorosłych. Samodzielnie najmłodsi przygotowali wystawę „Dobre Rady na Odpady – Postaw na EKO”, którą wyeksponowali w holu szkolnym.

Przedstawili na rysunkach ulubionych bohaterów oraz scenki z ich przygodami, tworzyli postacie z leśnej polany z materiałów nadających się do recyklingu, sadzili drzewka, projektowali mapy terenu, eksperymentowali z materiałami przyrodniczymi. Udział w zajęciach z książką Renaty Piątkowskiej „Gang Słodziaków” oraz maskotkami zwierząt leśnych, był połączeniem edukacji i zabawy.

Do przygotowania klasowej dekoracji z Magicznym Drzewem Słodziaków w sali lekcyjnej, zmienionej w leśną polanę, zaangażowały się też maluchy z oddziału przedszkolnego.

­– I właśnie pod tym drzewem, w leśnej atmosferze, urządziliśmy sobie Dzień Głośnego Czytania. Nasze spotkanie czytelnicze uatrakcyjniła obecność Krystyny Wilczek, dyrektor SP w Giżycach, która gorąco zachęcała uczniów do czytania książek, podkreślając ich zalety. Następnie przeczytała fragment w/w książki „Królestwo” – wspomniała Małgorzata Orzeszek, koordynator konkursu.

Realizacja tego szkolnego projektu została doceniona i wyróżniona na szczeblu ogólnopolskim. Na uroczystym podsumowaniu, które odbyło się tuż przed świętami Bożego Narodzenia, wręczono uczniom nagrody. Były to książki, komplety długopisów, maskotki słodziaków oraz pamiątkowe dyplomy, ufundowane przez organizatora konkursu, czyli Jeronimo Martens. Szkolnemu koordynatorowi konkursu przyznano certyfikat za wysoką ocenę pracy konkursowej, szczególne zaangażowanie i efektywną promocję czytelnictwa.

Na zakończenie uroczystości dyrektor Wilczek pogratulowała sukcesu, podkreślając bezcenną rolę książki w wielu aspektach i podziękowała za realizację projektu. Jednak sukces dopinguje uczniów szkoły do kolejnych wyzwań. Trwają właśnie przygotowania, by sięgnąć po kolejne laury w ogólnopolskiej rywalizacji czytelniczej.

BN

Fot. SP Giżyce