Strona główna Teresin WYŚPIEWAŁY NAGRODY

WYŚPIEWAŁY NAGRODY

204
0
PODZIEL SIĘ

Znakomicie zaczął się nowy rok dla naszych młodych wokalistek. Julia Kołodziejak i Zuzanna Gołąb z Teresina zostały właśnie laureatkami XX Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i Grajmy Mu…”. Z kolei, Marysia Stasiak z Sochaczewa wygrała konkurs.

To kolejne sukcesy utalentowanych muzycznie dziewcząt. W niedzielę, 12 stycznia w sali audytoryjnej w Pruszkowie Marysia, Julia i Zuzia jako wyróżniające się uczestniczki tegorocznej edycji wystąpiły w uroczystym koncercie. Prezydent miasta Paweł Makuch wraz z dyrektor MOK Ewą Sową, ciepłym słowem winszowali artystkom talentu i szacunku do tradycji, po czym wręczyli im pamiątkowe puchary.

Przypomnijmy, pod koniec ubiegłego roku w Pruszkowie odbyły się przesłuchania do XX Regionalnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek „Śpiewajmy i Grajmy Mu…”. Gminę Teresin reprezentowały: Julia Kołodziejak, Wiktoria Kornacka i Zuzanna Gołąb. Dziewczęta zostały przygotowane przez Magdalenę Ptaszyńską – wokalistkę, autorkę muzyki i tekstów, absolwentkę Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej.

Podczas przesłuchań komisja jury w składzie: Witold Matulka, Zofia Czernicka, Danuta Kłudczyńska i Iwona Tober w kategorii 10-18 lat postanowiło przyznać: I miejsce dla Marysi Stasiak z Sochaczewa, za wykonanie pastorałki „Oj Maluśki” (Marysia, podobnie jak jej teresińskie koleżanki również jest podopieczną Magdy Ptaszyńskiej), II miejsce dla Julii Kołodziejak z Teresina, za wykonanie pastorałki „Kolędnicy wędrownicy”, zaś III miejsce dla Zuzany Gołąb z Teresina, za wykonanie pastorałki „Płoną Światła w Betlejemie”.

Dla Zuzi i Marysi to nie był pierwszy udział w tym przeglądzie. Ciepło i serdeczność bijąca ze strony organizatorów zachęca do dalszego brania udziału w tym wspaniałym przedsięwzięciu, wspólnego kolędowania – podkreśla Elżbieta Gołąb, mama Zuzi. – Składamy ogromne podziękowania dla pani Magdy, za tak wspaniałe przygotowanie dziewcząt do tego przeglądu, jak również za niesamowity rozwój artystyczny tych młodych ludzi, który przejawia się podczas występów na wszelkich uroczystościach, festiwalach i konkursach – dodaje.

Marcin Odolczyk

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZagra Telescope
Następny artykułAdoptuj psa