Strona główna Nowa Sucha Wypadek drogowy Wikcinku

Wypadek drogowy Wikcinku

257
0
PODZIEL SIĘ

24 stycznia, o godzinie 10:30, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze gminnej w Wikcinku (gmina Nowa Sucha). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz zastęp z Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Suchej.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano rozbity samochód osobowy marki Smart stojący na kołach w polu. Kilkanaście metrów od pojazdu leżał poszkodowany kierujący, który pozostawał przytomny.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz odłączeniu akumulatora w rozbitym aucie. Przygotowano także miejsce do lądowania helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który przybył równocześnie z zespołem ratownictwa medycznego. Po przekazaniu poszkodowanego, lekarz zadecydował o transporcie poszkodowanego do szpitala ambulansem. Po zabezpieczeniu startu śmigłowca zastępy zakończyły swoje działania, a miejsce zdarzenia do dalszych czynności przekazano funkcjonariuszom policji.

Działania prowadzone przez 8 strażaków PSP i 6 strażaków OSP zakończono o godzinie 11:27.

KPPSP Sochaczew