Strona główna Powiat Wybuduja boisko w Chopinie

Wybuduja boisko w Chopinie

371
0
PODZIEL SIĘ

Już w najbliższym czasie powinny się rozpocząć roboty związane z wyczekiwaną inwestycją – przebudową boiska wielofunkcyjnego przy Liceum Ogólnokształcącym im. F. Chopina w Sochaczewie. Zadanie, którego wartość przekracza 1 300 000 zł, realizowane będzie przez firmę RAD-BUD z Radomia, i jak zapewnia jej właściciel, jeśli wszystko przebiegnie pomyślnie, inwestycję, której zakończenie przewidziane jest w umowie na wrzesień br., uda się ukończyć już w czerwcu tego roku.

Ta ważna umowa, zawarta między władzami samorządu powiatowego a wykonawcą, została podpisana w środę 15 stycznia w Starostwie Powiatowym w Sochaczewie. W imieniu władz powiatu podpisy na dokumencie złożyli: Jolanta Gonta, starosta sochaczewski, wraz z Tadeuszem Głuchowskim – wicestarostą i Teresą Pawelak skarbnik powiatu. Po stronie wykonawcy umowę podpisywał Wiesław Radziejowski. W tym ważnym dla społeczności szkoły momencie uczestniczyli także Maciej Małecki, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych, oraz Urszula Opasiak, dyrektor Powiatowego Zespołu Edukacji i Dariusz Miłkowski, dyrektor LO im. F. Chopina.

Kilkadziesiąt lat czekania

Boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej i siatkowej będzie miało wymiary płyty 21×42 m, zaś znajdujące się obok do piłki nożnej będzie miało wymiar płyty 30×62 m. To pierwsze będzie o nawierzchni poliuretanowej do gier zespołowych, zaś drugie wykonane zostanie z trawy syntetycznej. Dodatkowo wokół znajdzie się nowe ogrodzenie, chodniki a także obiekty małej infrastruktury, jak ławki, kosze, stojaki na rowery oraz piłkochwyty. Jak dodał dyrektor LO, zostało też tu wyodrębnione miejsce na siłownię zewnętrzną, która ma powstać w ramach Powiatowego Budżetu Obywatelskiego, gdzie znajdzie się około 6 elementów.

O znaczeniu i randze tej inwestycji mówił obecny na spotkaniu Maciej Małecki: – Cieszę się bardzo, że doczekaliśmy chwili, kiedy przy Liceum Chopina powstaje kompleks boisk. Szkoła bardzo tego potrzebowała. To jest bardzo dobry dzień nie tylko dla społeczności Liceum, ale dla całej ziemi sochaczewskiej, bo szkoła kilkadziesiąt lat czekała na to boisko. Mam takie życzenie, by mogli korzystać z niego również mieszkańcy, by te obiekty sportowe, które powstają przy naszych szkołach, jak na przykład modernizowane boisko przy Ogrodniku czy budowany stadion w Sochaczewie – cały czas tętniły życiem. Dla mnie jako posła ziemi sochaczewskiej, to jest kolejny ważny moment inwestycyjny. Jako absolwent „Chopina” jestem dziś bardzo szczęśliwy, to krok do zbudowania nowoczesnego kompleksu sportowego przy mojej dawnej szkole. W jednym miejscu spotkały się pieniądze samorządu powiatowego i polskiego rządu, które przekazał minister sportu i turystyki Witold Bańka. To kolejna inwestycja wspierana znaczną rządową dotacją na ziemi sochaczewskiej. Cel jest taki – by z tego obiektu jak najwięcej korzystało dzieci i młodzieży. Znając pasję do sportu i talenty organizacyjne dyrektora Miłkowskiego, jestem przekonany, że ten obiekt będzie wykorzystany na sto procent.

Obiekt dla każdego

W podobnym tonie wypowiadała się starosta Jolanta Gonta, która podobnie jak poseł Małecki jest absolwentką tej szkoły.

– Inwestycja jest dla nas bardzo ważna, dla całej oświaty, liceum, ale i społeczności miasta oraz powiatu. Chcieliśmy, by nowy obiekt służył przede wszystkim uczniom, ale też po lekcjach, by mogli korzystać z niego mieszkańcy, kluby sportowe, by mogły tu odbywać się zawody międzyszkolne. Chcemy, by był to obiekt otwarty i dostępny dla każdego. Bardzo jesteśmy wdzięczni ministrowi Maciejowi Małeckiemu za pomoc, bo ta inwestycja nie byłaby realizowana w takim tempie i w takim zakresie, gdyby nie wsparcie oraz zaangażowanie naszego posła, głównie tu chodzi o pozyskanie środków z budżetu państwa. Każdy z państwa, kto dziś zasiada przy tym stole, nie znalazł się tu przypadkowo. Wniósł znaczny wkład w realizację tej inwestycji – zaznaczyła na koniec starosta.

Słowa podziękowania skierował też Dariusz Miłkowski, dyrektor LO im. F. Chopina.

– W imieniu całej społeczności szkolnej – uczniów, nauczycieli, rodziców chciałbym podziękować ministrowi Maciejowi Małeckiemu za zaangażowanie i przygotowanie tego projektu, ale też chciałbym podziękować staroście Jolancie Gonta i wicestaroście Tadeuszowi Głuchowskiemu oraz Zarządowi Powiatu i wszystkim radnym. Ta inwestycja jest niezmiernie ważna, zaplanowana bardzo dobrze. Jestem przekonany, że społeczność naszej szkoły będzie czerpać z niej największe korzyści.

Warto nadmienić, iż firma RAD-BUD ma doświadczenie w budowie tego typu obiektów sportowych. Realizuje inwestycje od 1997 roku, m.in. w rejonie kieleckim, świętokrzyskim, ale i w pobliskim Łowiczu czy Łyszkowicach.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie