Strona główna Kronika kryminalna Wpadli tytoniowi przestępcy

Wpadli tytoniowi przestępcy

387
0
PODZIEL SIĘ

 Mieszkaniec powiatu sochaczewskiego wpadł w Błoniu na kradzieży wkładów do papierosów elektronicznych, wartych 50 tysięcy złotych. Policjanci przedstawili 21-letniemu mieszkańcowi powiatu sochaczewskiego zarzut kradzieży.

Mężczyzna wyniósł towar z terenu magazynu, gdzie był zatrudniony. Właściciel zauważył i zgłosił kradzież sugerując, że jej sprawca mógł być pracownik. Na miejsce udali się policjanci, którzy ustalili okoliczności zdarzenia. Jak się okazało, kilka dni wcześniej 21-letni pracownik wyniósł z magazynu towar warty 50 tysięcy złotych, a następnie przeniósł go do swojego samochodu. Podczas przeszukania miejsca zamieszkania 21-latka policjanci odzyskali skradzione mienie.

­– Z ustaleń policjantów wynika, że to nie była jego pierwsza kradzież. 21-latek usłyszał już zarzuty i przyznał się do popełnienia przestępstwa. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd – informuje podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

Z kolei sochaczewscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą i korupcję zabezpieczyli kilka tysięcy sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy. Ustalili, że są one sprzedawane w Teresinie. W poniedziałek, 20 stycznia przyłapali na gorącym uczynku 19-letniego mieszkańca Żyrardowa. W trakcie przeszukania znaleźli kilka tysięcy sztuk papierosów bez akcyzy, które zapakowane były w foliowe torebki z zamknięciem strunowym. Z ustaleń wynika, że były one również sprzedawane na sztuki.

W ubiegłym roku policjanci z Teresina zabezpieczyli w tym samym miejscu podobną ilość lewych papierosów i prawie 2 tysiące złotych pochodzących prawdopodobnie z przestępczego procederu. Do sprawy został wtedy zatrzymany inny żyrardowianin, 27-latek.

Teraz 19-latkowi grozi kara grzywny.

BN

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułMALUCHEM PRZEZ ŚWIAT
Następny artykułKronika kryminalna