Strona główna Teresin Uśmiech pod choinkę

Uśmiech pod choinkę

326
0
PODZIEL SIĘ

 Pięćdziesięcioro najmłodszych mieszkańców gminy Teresin uczestniczyło w corocznym spotkaniu pod hasłem „Uśmiech pod Choinkę”. Ta wspólna inicjatywa Parafii Niepokalanów oraz Urzędu Gminy w Teresinie od kilkunastu lat odbywa się w niepokalanowskim Domu Parafialnym.

Akcja skierowana jest do dzieci z rodzin potrzebujących. Poza wspólnym kolędowaniem, dzieci spotkały się ze św. Mikołajem, nie zabrakło więc prezentów i wzajemnych życzeń. Wśród zaproszonych gości byli m.in. przedstawiciele lokalnego samorządu na czele z wójtem Markiem Olechowskim i Bogdanem Linardem, przewodniczącym Rady Gminy, dyrektorzy szkół, pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, pedagodzy.

Spotkanie poprowadzili – Katarzyna Bodych, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Paprotni i proboszcz parafii Niepokalanów ks. Andrzej Sąsiadek. O muzyczną stronę „Uśmiechu pod choinkę” zadbał zespół „Miriam”, zaś przepiękne jasełka przygotowali uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Szymanowie. Nad ich przygotowaniem czuwała s. Adriana Kotowicz i nauczyciel muzyki Janusz Przydworski. Warto też dodać, że w organizację świątecznego spotkania wdrożyły się też uczennice Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Niepokalanek w Szymanowie. W czwartek 14 grudnia uśmiechu pod choinką na pewno nie zabrakło.

Marcin Odolczyk