Strona główna Powiat Trwa program montażu wodomierzy i nakładek do zdalnego odczytu

Trwa program montażu wodomierzy i nakładek do zdalnego odczytu

457
0
PODZIEL SIĘ

Poszerzenie obszarów naszego miasta, gdzie odczyt wodomierzy odbywa się metodą radiową, a faktury wystawiane są w miesięcznym okresie rozliczeniowym, postępuje zgodnie z planem.

W chwili obecnej radiowe odczyty poszerzane są o Strefę II, która obejmuje osiedle Malesin, oraz ulicę Kościńskiego, Sucharskiego, Inżynierską, Jana III Sobieskiego, gen. Stanisława Roweckiego, gen. Tadeusza Maczka, Kawalerzystów, 15 Sierpnia.

Na koniec roku 2019 roku w Strefie II – za pośrednictwem radiowych odczytów – zostało odczytanych 261 wodomierzy. Sukcesywnie na tym obszarze zostanie zamontowanych jeszcze około 270 wodomierzy umożliwiających zdalny odczyt.

Podsumowując z końcem 2019 roku odczyty radiowe, z uwzględnieniem miesięcznego rozliczenia płatności za wodę i ścieki, przeprowadzone są dla mieszkańców: osiedla Karwowo, ulicy Gawłowskiej, osiedla Rozlazłów, osiedla Malesin, Rozlazłowskiej, Żeglarskiej, Prostej oraz Płockiej wraz z ulicami przyległymi, co dało łączną liczbę odczytów radiowych 1387 sztuk.

W dalszym ciągu zachęcamy Państwa do korzystania z elektronicznego systemu przekazywania faktur. Obecnie z systemu korzysta 532 odbiorców. Pozwala to na znaczne skrócenie czasu oczekiwania na fakturę i jest z korzyścią dla środowiska. E-faktura wysyłana jest na adres e-mail podany w oświadczeniu zawierającym zgodę na wystawienie i przesyłanie faktur w formie elektronicznej. Informacje o jej wysłaniu przekazywane są również w formie SMS na numer telefonu podany w oświadczeniu. W celu podpisania stosownych oświadczeń zapraszamy do siedziby Spółki przy ul. Rozlazłowskiej 7.

Najważniejszy dla naszych odbiorów jest fakt, iż zmiana formy odczytu nie łączy się z dodatkowymi kosztami dla Odbiorcy usług ZWiK.

W rejonach prowadzenia miesięcznych odczytów radiowych dla Odbiorców posiadających zarejestrowane wodomierze na wodę bezpowrotnie zużytą konieczne jest systematyczne podawanie ich stanów, wraz z danymi odbiorcy (imię nazwisko, adres lub nr wodomierza do podlewania) w celu pomniejszenia rachunku za ścieki.

Dla Strefy I – obejmującej tzw. obszar za Bzurą  (Karwowo, Gawłowska, Płocka, Rozlazłowska) –  stany te należy podawać do 25 dnia każdego miesiąca, dla Strefy II obejmującej osiedle Malesin stany te należy podawać do ostatniego dnia każdego miesiąca za pośrednictwem:

poczty elektronicznej: stan.wodomierza@zwik.sochaczew.pl, w formie SMS na tel. kom. 506-808-639,  za pośrednictwem e-BOK

Informacja ta jest niezbędna dla potrzeb pomniejszenia ilości odprowadzanych ścieków o wodę bezpowrotnie zużytą.

ZWiK Sochaczew

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSrebrna Tarcza Iwaszkiewicza
Następny artykułKronika kryminalna