Strona główna Powiat Ruszył nabór na angielski z PBO

Ruszył nabór na angielski z PBO

239
0
PODZIEL SIĘ

Od poniedziałku 13 stycznia do piątku 17 stycznia br. trwa rekrutacja na kurs „Język angielski dla każdego” organizowanego w gminie Rybno oraz kurs ,,Z językiem angielskim bliżej Europy” organizowanego w gminie Młodzieszyn. Będą one realizowane w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Sochaczewskiego na 2020 rok.

Zajęcia odbywać się będą w Gminnym Ośrodku Kultury w Młodzieszynie oraz Urzędzie Gminy Rybno. Lekcje prowadzone będą na dwóch poziomach trudności: podstawowym i średniozaawansowanym. Uczestnictwo w kursach jest bezpłatne, koszty ich organizacji finansowane są przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie w ramach Budżetu Obywatelskiego Powiatu Sochaczewskiego na 2020 rok. Uczestnikami będzie po 40 osób w każdej z dwóch lokalizacji (osoby te muszą być pełnoletnie, zamieszkałe na terenie powiatu sochaczewskiego i dobrowolnie wyrazić chęć uczestnictwa w projekcie).

Każdy mieszkaniec powiatu sochaczewskiego, który chce się zapisać, musi wypełnić odpowiedni formularz rekrutacji na wybrany kurs:

– formularz rekrutacji do projektu „Język angielski dla każdego”;

– formularz rekrutacji do projektu ,,Z językiem angielskim bliżej Europy”.

Formularze oraz regulamin rekrutacji i uczestnictwa w projekcie są dostępne w Kancelarii Ogólnej Starostwa w Sochaczewie ul. marsz. J. Piłsudskiego 65, 96-500 Sochaczew oraz na stronie internetowej powiatu pod adresem www.powiatsochaczew.pl w zakładce Powiatowy Budżet Obywatelski ,,2019- realizacja 2020”.

To bardzo ważne, aby wypełnić odpowiedni formularz zgłoszenia. Będzie to wyrażeniem przez mieszkańca chęci wzięcia udziału w kursie z języka angielskiego w danej gminie. Po utworzeniu listy osób zakwalifikowanych nie będzie możliwa zmiana miejsca uczestnictwa w kursie.

Wypełniony i podpisany formularz rekrutacji do wybranego projektu należy składać do 17 stycznia (do godz. 16.00), drogą elektroniczną (skan w pliku pdf.) na adres: budzetobywatelski@powiatsochaczew.pl lub dostarczyć do Kancelarii Ogólnej Starostwa Powiatowego w Sochaczewie ul. marsz. J. Piłsudskiego 65, 96-500 Sochaczew.

O zakwalifikowaniu się na kurs będzie decydować kolejność zgłoszeń. Formularze, które nie będą dostarczone w wyznaczonym terminie, nie będą rozpatrywane. Ustalenie listy zakwalifikowanych nastąpi do 22 stycznia. Osoby zakwalifikowane zostaną poinformowane telefonicznie (SMS) lub za pośrednictwem poczty elektronicznej. Wszelkie dodatkowe informacje można uzyskać pod adresem mailowym budzetobywatelski@powiatsochaczew.pl.

Przypomnijmy, iż realizację Powiatowego Budżetu Obywatelskiego w powiecie sochaczewskim rozpoczęto z inicjatywy starosty Jolanty Gonta w 2018 roku. Mieszkańcy otrzymali możliwość decydowania, na jakie zadania ma być przeznaczona część środków z budżetu powiatu, a także zaproponowania własnych pomysłów. Pula środków przeznaczona na realizację corocznej edycji PBO wynosi 1 mln zł, z czego 800 tys. zł przeznaczono na tzw. projekty twarde, a 200 tys. zł na tzw. projekty miękkie. Z roku na rok PBO cieszy się coraz większym zainteresowaniem i zaangażowaniem mieszkańców powiatu. Starostwo Powiatowe właśnie przystąpiło do wykonania pierwszego ze zwycięskich projektów PBO na 2020.

Wszelkie informacje dotyczące PBO są publikowane na stronie www.powiatsochaczew.pl w zakładce Budżet Obywatelski oraz na stronie BIP w zakładce Budżet Obywatelski.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

fot.pixabay