Strona główna Rybno Przystanek widmo

Przystanek widmo

545
0
PODZIEL SIĘ

Jeden z przystanków PKS w gminie Rybno trudno znaleźć. Nic nie wskazuje na to, że tam jest. Dotyczy to Sewerynowa. Niby przystanek jest, ale kto z przyjezdnych wie gdzie? Mieszkańcy wsi doskonale orientują się, gdzie go szukać. Również kierowcy PKS Grodzisk Mazowiecki jeżdżący na tej trasie nie mają z tym problemu. Jednak jeśli jedzie się po raz pierwszy, nie znając trasy, to trudno trafić, a nawet się domyślić, gdzie to jest.

­– To po drugiej stronie drogi – informuje pytany mieszkaniec budynku, w którym kilka lat temu był wiejski sklepik. Dziś to adaptowany obiekt mieszkalny.

Czy jest szansa na zmianę i jakiekolwiek oznakowanie przystanku, aby nie narażać przyjezdnych na ponad dwukilometrowy marsz? Kierowca PKS jest sympatyczny i udziela wsparcia podróżnym. Jednak chyba oznakowanie by się przydało.

– Trudno mi się od razu wypowiedzieć, gdyż problem ustawiania oznakowań na drogach jest skomplikowany. Nie można tego robić dowolnie i ustawiać, czego się chce. Regulują to odpowiednie przepisy. Na pewno jednak zajmę się tematem i sprawdzę to – obiecuje Damian Jaworski, wójt gminy Rybno.

BN

fot.pixabay

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFerie w bibliotece
Następny artykułMALUCHEM PRZEZ ŚWIAT