Strona główna Sochaczew gmina Pożar samochodu w Kuznocinie

Pożar samochodu w Kuznocinie

571
0
PODZIEL SIĘ

2 stycznia, o godzinie 21:37, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o pożarze garażu w Kuznocinie (gmina Sochaczew). Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy gaśnicze z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP.

Po dojeździe ustalono, że w wyniku rozszczelnienia znajdującej się w garażu butli z gazem propan-butan, doszło do zapłonu gazu, a w konsekwencji do zapalenia się samochodu osobowego Opel Corsa. Mieszkańcy przed przybyciem służb ratowniczych zdołali wypchnąć płonący pojazd na zewnątrz garażu. W wyniku zdarzenia jedna z osób doznała oparzeń ciała.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz ugaszeniu pożaru jednym prądem wody. Równocześnie osobie poszkodowanej udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy do czasu przekazania zespołowi ratownictwa medycznego. Po ugaszeniu pożaru miejsce zdarzenia sprawdzono kamerą termowizyjną, nie stwierdzając miejsc o podwyższonej temperaturze.

Działania ratowniczo-gaśnicze prowadzone przez 7 strażaków zakończono o godzinie 22:16.

KPPSP Sochaczew

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚwiatło na drogach
Następny artykułStypendia bez zmian