Strona główna Edukacja Powiatowy konkurs o Fryderyku Chopinie

Powiatowy konkurs o Fryderyku Chopinie

434
0
PODZIEL SIĘ

Do tej pory konkurs wiedzy o Fryderyku Chopinie organizowny przez LO im. F. Chopina w Sochaczewie skierowany był tylko do uczniów tej szkoły. W tym roku zwiększa on swój zasięg i organizatorzy zapraszają do udziału w nim młodzież ze szkół publicznych ponadpodstawowych z terenu powiatu sochaczewskiego.

Organizatorem konkursu jest Liceum Ogólnokształcące im. F. Chopina we współpracy ze Starostwem Powiatowym i Powiatowym Zespołem Edukacji. Odbywa się on pod patronatem dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Sochaczewie – Dariusza Miłkowskiego oraz starosty sochaczewskiego – Jolanty Gonta.

Postaci Fryderyka Chopina nie trzeba nikomu przedstawiać, acz warto wiedzieć coś więcej o naszym wybitnym kompozytorze, stąd konkurs, który ma popularyzować miejsca związane z Chopinem i dodatkowo promować jego postać i twórczość. Zgłoszenia do konkursu przyjmowane będą do 27 stycznia br. Składać się on będzie z dwóch etapów: szkolnego i powiatowego, i ma charakter rywalizacji indywidualnej.

Etap szkolny zaplanowano na 30 stycznia w każdej szkole, która została zgłoszona. W etapie szkolnym może wziąć udział dowolna liczba uczniów. Spośród uczestników szkoła wyłania 3 przedstawicieli, którzy będą reprezentowali ją na szczeblu powiatowym, a ten z kolei odbędzie się 25 lutego w sochaczewskim liceum. Spośród finalistów zostanie wyłonionych 3 zwycięzców (I, II i III miejsce), przyznane zostaną 3 wyróżnienia.

Organizatorzy przewidują dostarczyć potrzebną bibliografię, tak z zakresu literatury, jak i tę muzyczną, bo oprócz testu uczeń będzie musiał już na szczeblu powiatowym – w finale rozpoznać najbardziej popularne utwory Chopina. Karta konkursowa składać się będzie z 35 zadań o różnym stopniu trudności, będzie to test jednokrotnego wyboru, który składał się będzie z dwóch części. Część pierwszą stanowią pytania z zakresu życia i twórczości Fryderyka Chopina, zaś druga to rozpoznanie utworów kompozytora po wysłuchaniu fragmentu dzieła muzycznego.

Szczegóły konkursu dostępne są na stronie internetowej – wwww.powiatsochaczew.pl w zakładce Konkursy.

Starostwo Powiatowe

w Sochaczewie

fot.pixabay