Policjanci w służbie historii

Rozpoczęła się IV edycja konkursu „Policjanci w służbie historii”, która adresowana jest do uczniów szkół średnich, w których prowadzone są klasy mundurowe o profilu policyjnym. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji. Konkurs organizowany jest przez IPN wspólnie z Komendą Główną Policji.

Jednym z jego celów jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem czasów II RP i II wojny światowej, a także zwrócenie uwagi na etos policyjnej służby.

Uczestnicy konkursu w 2, 3-osobowych zespołach szukają postaci policjanta, który pełnił służbę w Policji Państwowej w okresie 20-lecia międzywojennego lub II wojny światowej, a swoją służbą przyczynił się do budowania polskiej państwowości oraz może stanowić wzór dobrej pracy. W oparciu o zdobyte informacje uczniowie wykonują 3 zadania: prezentację bohatera, opis miejsca i żywą lekcję historii. Zespoły dokonują zgłoszenia na platformie IPN do 10 stycznia. To da im możliwość udziału w warsztatach historycznych, które zostaną zorganizowane przez oddziały IPN. Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona. Zgłoszeni po terminie nie wezmą udziału w warsztatach, choć ich prace mogą być zakwalifikowane do konkursu.

BN

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz