Strona główna Kronika kryminalna Policja sprawdza dentystkę

Policja sprawdza dentystkę

3357
0
PODZIEL SIĘ

W kolejny etap weszła sprawa postępowania przeciwko dentystce z gabinetu stomatologicznego Prodentist z Sochaczewa, oskarżonej o dopuszczenie do zabiegów osób nieuprawnionych. Gabinet już nie działa, ale trwa sprawdzanie, czy działalność tegoż gabinetu nie naraziła na uszczerbek zdrowia korzystających z jego usług.

 Gabinet Prodentist działał w latach 2015-2017 przy Alei 600-lecia. Potem przez następnych kilka miesięcy 2018 roku funkcjonował przy ulicy Polnej. Pierwsze sygnały o nieprawidłowościach pojawiły się już wtedy.

­– Korzystam z prywatnej opieki stomatologicznej, choć akurat nie z tego gabinetu, ale poleconego mi przez moją rodzinę dentysty. Jednak uważam, że w każdym gabinecie, gdzie jest opieka dentystyczna i wykonywane są zabiegi, tylko osoby uprawnione do tego i posiadające odpowiednie kwalifikacje powinny zajmować się pacjentem – mówi Anna, młoda mieszkanka Sochaczewa.

To właśnie zarzut dopuszczenia do niektórych zabiegów osób niemających uprawnień spowodował skargi na stomatologa. Dentystka nie udzielała wszystkich świadczeń medycznych, a część zleciła swym pracownikom – higienistkom. Te zaś chyba nie do końca potrafiły spełnić oczekiwania pacjentów lub też spowodowały obawy, co do jakości usług. To spowodowało, że w lipcu ubiegłego roku wpłynęła skarga do Prokuratury Rejonowej w Sochaczewie, w której sygnalizowano, że część zabiegów mogły wykonać osoby do tego nieuprawnione. A to mogło zagrozić zdrowiu i życiu pacjentów.

­– Rzeczywiście od kilku tygodni Prokuratura Rejonowa w Sochaczewie prowadzi postępowanie w tej sprawie. Jesteśmy na etapie sprawdzania zgłoszenia i weryfikowania danych. Dochodzenie wszczęte jest z artykułu 58 ustawy o zawodzie lekarza i lekarza dentysty. Będziemy zwracać się do mediów z prośbą o poinformowanie mieszkańców, aby zgłaszali się, jeśli byli pacjentami gabinetu Prodentist, o zeznania w tej sprawie – informuje Małgorzata Borek, zastępca prokuratora rejonowego w Sochaczewie.

­– Prowadzone są czynności w tej sprawie. Policja zabezpieczyła dokumentację gabinetu i na jej podstawie będzie wzywać wszystkich pacjentów na zeznania, by ustalić, czy mogło dojść do zagrożenia zdrowia i życia pacjentów. W charakterze świadków złożyły zeznania już dwie osoby – dodaje asp. Paweł Rynkiewicz z Biura Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

BN

fot.pixabay