Oszukiwała przy sprzedaży pościeli w internecie

Za pośrednictwem portalu społecznościowego sprzedawała pościel, lecz kupujący nigdy nie otrzymali zamówionego towaru. Za popełnione przestępstwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej i korupcji pracowali nad sprawą oszustw internetowych popełnionych przez 30 – letnią mieszkankę Warszawy. Z ustaleń kryminalnych wynika, że kobieta na jednym z portali społecznościowych sprzedawała komplety pościeli. Atrakcyjna cena sprawiła, że ogłoszenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Kupujący, pomimo wpłaty pieniędzy na konto wskazane przez sprzedającą, nie otrzymali zamówionego towaru.

Wśród ofiar oszustki znalazły się także mieszkanki powiatu sochaczewskiego. Jedna z nich zapłaciła kilkaset złotych za 18 kompletów pościeli, kolejna czekała na przesyłkę trzech zestawów. Pokrzywdzone przestępstwem zostały również mieszkanki powiatu grodziskiego i rawskiego.

Policjanci ustalili, że w kilku innych komendach na terenie Polski, policjanci prowadzą przeciwko kobiecie postępowania o podobne przestępstwa. Za oszustwa grozi jej do 8 lat pozbawienia wolności.

KPP Sochaczew

fot.pixabay

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz