Strona główna Wyszogród Nowe stawki za odpady

Nowe stawki za odpady

409
0
PODZIEL SIĘ
fot. archiwum Expressu Sochaczewskiego

Od nowego roku rosną stawki za odbiór i utylizację odpadów w gminie i mieście Wyszogród. Z dniem 1 stycznia 2020 roku miesięczna opłata za odpady zbierane w sposób selektywny ma wynosić 24 złote od osoby.

Śmieci zbierane nieselektywnie będą kosztować dwa razy tyle, czyli 48 złotych od osoby. Jednak na terenie gminy Wyszogród tylko znikoma ilość mieszkańców nie segreguje śmieci. Zachętą, aby je właściwie zbierać, jest też kompostowanie bioodpadów w kompostowniach przydomowych. Dla mieszkańców budynków jednorodzinnych ulgą za to jest 1 złoty od osoby.

Na ostatniej sesji Rady Gminy i Miasta Wyszogród, przed nowym rokiem przyjęte zostały również przez radnych stawki obowiązujące od nieruchomości z domkami letniskowymi oraz od działek rekreacyjno–wypoczynkowych. Tu opłata wyniesie 165 złotych rocznie od jednego domku przy zbiórce selektywnej. Natomiast przy odpadach zmieszanych 330 złotych, czyli podwójna płatność. W przypadku kilku domków stawka naliczana będzie za każdy z osobna. Nowe stawki opłat w gminie i mieście Wyszogród są niemal dwukrotnie większe od dotychczas obowiązujących.

BN

fot.pixabay