Strona główna Edukacja Młode kadry dla przemysłu

Młode kadry dla przemysłu

332
0
PODZIEL SIĘ
dav

Podczas spotkania, które odbyło się we wtorek, 21 stycznia br. w Teresinie uczniowie Zespołu Szkół im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego zapoznali się ze szczegółami programu „Kadry dla Przemysłu”.

Głównym jego założeniem jest inicjowanie współpracy zawodowej przedsiębiorców ze szkołami technicznymi i branżowymi. Na spotkaniu zostało zaprezentowane  przedsiębiorstwo WUZETEM, należące do grupy spółek Agencji Rozwoju Przemysłu. Uczniowie klas III i IV technikum aktywnie uczestniczyli w warsztatach z kreatywnego myślenia – Marschmallow challenge. Zostali podzieleni na grupy, a zadaniem każdej z nich było zbudowanie jak najwyższej wieży przy użyciu dostępnych materiałów. Uczniowie poprzez Marschmallow challenge uczyli się pracy w grupie oraz intuicyjnie dzielili się zadaniami. Z pozycji obserwatora widać było, które osoby mają predyspozycje do przejęcia funkcji liderów, a które lepiej czują się jako wykonawcy zadań.

Po kreatywnej części warsztatów, uczniowie przeszli do części praktycznej, czyli testowania aplikacji komunikacyjno-elearningowej: www.rozwoj.mlody-przemysl.pl Aplikacja ta jest narzędziem dedykowanym współpracy przedsiębiorcy z uczniem. Dzięki niej młodzież otrzymuje bezpośredni dostęp do informacji o specyfice działalności danego przedsiębiorstwa oraz uzyskuje pierwszeństwo przy nawiązaniu współpracy z przedsiębiorcą. Powyższe działania sprawiają, że uczniowie objęci programem „Kadry dla Przemysłu” mają szansę na odbycie praktyk i staży a nawet zatrudnienie w spółkach grypy ARP. Chętne osoby zapraszamy do dołączenia na fb do grupy społecznościowej WUZETEM oraz polubienia Młody-Przemysł na fb.

ZS