Strona główna Teresin MAJA LECI PO ZDROWIE

MAJA LECI PO ZDROWIE

337
0
PODZIEL SIĘ

Maja Kapłon opublikowała ją 25 stycznia informację, że leci na leczenie do USA. To fantastyczna informacja, bo wszystko wskazuje na to, że utalentowana artystka, mieszkanka Elżbietowa stanie przed ogromną szansą odzyskania zdrowia. Możliwe staje się to, dzięki tysiącom ludzi dobrego serca.

„Dostałam przed chwilą wiadomość od pielęgniarki współpracującej z doktorem Lenke z USA, że bukuje dla mnie datę 24 lutego br. na operację. Muszę tam być dwa tygodnie wcześniej na tzw. testing. Kochani udało się! Dziękuję Wam wszystkim, jestem tak szczęśliwa! Ja teraz wiem, że to się wszystko uda!” – taką wspaniałą wiadomością za pośrednictwem portalu fb podzieliła się z nami Maja Kapłon.

Nadal potrzeba wsparcia

Jednak teraz, tym bardziej trzeba jeszcze większego zaangażowania, aby prowadzić zbiórki dalej, bowiem kolejne środki finansowe są potrzebne jeszcze bardziej.

Jestem jeszcze w szoku… Nie dociera… Co najważniejsze, pieniądze nie muszą być wpłacone od razu! Mamy jeszcze trochę czasu! Leżę i płaczę ze szczęścia! W przyszłym tygodniu dostanę wycenę, ale Office zapewnia, że nie muszę się martwić, bo za operacje mogę zapłacić częściowo” – dodaje Maja.

Jak informuje, do USA poleci już za dwa tygodnie. Po przylocie, przez kilkanaście dni będzie testowana względem operacji. Odbędą się badania, a lekarze mają przygotować szczegółowy plan skomplikowanego zabiegu. Maja musi ponadto znaleźć mieszkanie w Nowym Yorku, blisko szpitala, załatwić formalności i być gotową na rehabilitację po operacji. Oby się wszystko udało.

– Teraz największym problemem dla Mai jest zdobycie biletu lotniczego w klasie biznes. Nie może ona lecieć klasą ekonomiczną, bo musi leżeć podczas lotu i mieć odpowiednie warunki przelotu. Z tego co wiem, mnie ma już biletów do Nowego Jorku. Liczmy, że uda się. Szukamy bardzo intensywnie tego biletu, bo to dla niej najważniejsze. Najpóźniej za dwa tygodnie musi być w Nowym Jorku – mówi Grażyna Grzegorek, jedna z koordynatorek zbiórki na rzecz operacji Mai w USA

Kosztowny ratunek

Przypomnijmy, Maja urodziła się z postępującą skoliozą kręgosłupa. W swoim 24 letnim życiu przeszła aż 18 operacji. Cztery lata temu miała być ta ostatnia operacja. Okazało się, że metalowy pręt stabilizujący kręgosłup pękł i zaczął uciskać płuca oraz serce.

Obecnie jedynym ratunkiem dla Mai jest skomplikowana operacja stabilizacji i resekcji kręgosłupa w Nowym Jorku. Koszt przywrócenia zdrowia Mai wyceniony został na 5,5 mln zł. Tyle potrzeba, by finalistka The Voice of Poland cieszyła się na nowo życiem. Trzeba usunąć złamany pręt w jej kręgosłupie i wsunąć nowy. To nie łatwe zadanie, ale możliwe.

Choć kwota nie jest mała, to mieszkańcy gminy Teresin i nie tylko, stale wspierają Maję, wykazując się niespotykaną kreatywnością i zaangażowaniem. Licytacje, kiermasze, liczne koncerty, spotkania, publiczne zbiórki to zaledwie nieliczne z wielu różnego rodzaju akcji, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a które wciąż są organizowane, by pomóc ciężko chorej.

Warto też przypomnieć, iż w grudniu ub. r. na sklepowych półkach pojawiła się specjalna płyta „The Voice of Poland Special Edition for Maja Kapłon”. Stanowi ona wyjątkową składankę przygotowaną przez uczestników The Voice of Poland i The Voice Kids na rzecz Mai Kapłon. Wszyscy artyści, których utwory znalazły się na krążku zdecydowali się przekazać swoje wynagrodzenie na wsparcie leczenia Mai.

Radni dla Mai

A to nie koniec dobrych informacji, bo oto wyjątkową postawą wykazali się samorządowcy Gminy Teresin. Przystali oni na propozycję radnego z Szymanowa – Huberta Koneckiego.

Podczas ostatniej sesji, na jego wniosek, radni solidarnie zrzekli się diet, by przeznaczyć je właśnie na rzecz wsparcia organizacji leczenia Mai. W ten sposób, do pomocowej puli trafiło ponad 12,3 tys. zł.

W akcję pomocy włączyła się bardzo szeroka grupa przyjaciół, znajomych i nieznajomych Mai, fanów jej talentu i osobowości, wolontariusze, instytucje, parafie, ale też jurorzy The Voice of Poland, media i wielu ludzi dobrej woli. Co ważne, cały czas prowadzona jest licytacja na rzecz jej leczenia.

Od początku zbiórką funduszy zajmuje się fundacja siepomaga.pl. Zbiórkę prowadzi też fundacja „Z Miłości do Dziecka”. Oto specjalne konto: BGŻ BNP Paribas SA: 58 1600 1462 1837 3199 4000 0001, tytuł przelewu: Darowizna Maja Kapłon. Pomagajmy Mai dalej!

Marcin Odolczyk

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKronika kryminalna
Następny artykułHistoria pędzlem malowana