Strona główna Młodzieszyn Lepsza droga przy szkole

Lepsza droga przy szkole

325
0
PODZIEL SIĘ

KAMION PODUCHOWNY

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia odebrany został odcinek drogi gminnej w Kamionie Poduchownym, znajdujący się przy tamtejszej szkole podstawowej. Kto znał tę drogę, ten doskonale wie, że była to trasa, która należała do jednej z gorszych w gminie Młodzieszyn.

Inwestycję wykonano z budżetu gminy i środków z funduszu sołeckiego. Wyremontowano w sumie około 320 metrów drogi, jednocześnie wzmacniając i utwardzając jej pobocza. Przez to droga stała się dużo bezpieczniejsza dla chodzących nią do szkoły dzieci.

– Dotąd pobocza były miękkie i aby w nich nie grzęznąć, trzeba było wchodzić na jezdnię, co dla najmłodszych nie było dość bezpieczne. Teraz standard drogi jest dużo większy i znacznie poprawiło się bezpieczeństwo pieszych – stwierdziła jedna z mieszkanek Kamiona.

Droga też zyskała na jakości przez wzmocnienie nawierzchni i pokrycie jej 5-centymetrowym asfaltem. Na drogę wydatkowano nieco ponad 49 tys. złotych, w tym z funduszu sołeckiego sołectwa Kamion przeznaczono prawie 36 tysięcy złotych, a pozostałą kwotę wydatkowano z budżetu gminy Młodzieszyn. Wykonawcą drogi było Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Mazowieckiego.

BN

Fot. UG Młodzieszyn