Strona główna Sochaczew miasto Konsultacje w sprawie mostu

Konsultacje w sprawie mostu

383
0
PODZIEL SIĘ

  W środę, 22 stycznia o godzinie 11.00 w patio Kramnic Miejskich przy ul. 1 Maja odbędzie się otwarte dla wszystkich zainteresowanych spotkanie poświęcone planom budowy nowego mostu na Bzurze. Wezmą w nim udział m.in. radni trzech rad – powiatu, miasta i gminy Sochaczew oraz media.

W jego trakcie przedstawiciele firmy Promost Consulting z Rzeszowa przedstawią informację o postępie prac nad dokumentacją oraz założenia koncepcyjne dotyczące ewentualnej lokalizacji projektowanej przeprawy.

Zgodnie z umową zawartą w sierpniu 2019 roku przez Powiatowy Zarząd Dróg i Promost Consulting, do końca 2021 roku ma powstać koncepcja, a na jej podstawie pełna dokumentacja mostu.

Przypomnijmy, że o budowę nowej przeprawy, która ma połączyć wschodnią i zachodnią część miasta, odciążyć most w śladzie ulic Płockiej i Warszawskiej, zapewnić lepszy dojazd do terenów budowlanych w gminie Sochaczew, wspólnie zabiegają władze powiatu, miasta Sochaczew i gminy Sochaczew. Liderem projektu jest reprezentant administracji rządowej na naszym terenie, czyli starosta sochaczewski. Samorządy zawarły w tej sprawie stosowne porozumienie, wspólnie finansują dokumentację, mają zapewnić środki na budowę. O rządowe wsparcie dla projektu zabiega także Maciej Małecki, poseł ziemi sochaczewskiej, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych. Na spotkanie zapraszają Jolanta Gonta, starosta sochaczewski, Piotr Osiecki, burmistrz Sochaczewa, oraz Mirosław Orliński, wójt gminy Sochaczew.

UM Sochaczew

fot.pixabay