Strona główna Sport Grali i pomagali

Grali i pomagali

361
0
PODZIEL SIĘ

Michał Bargieł został zwycięzcą turnieju w grę FIFA 20, zorganizowanego w ubiegłą niedzielę (12 stycznia) przez druhów z OSP Budki Piaseckie. Grano o puchary, ale przede wszystkim, by pomóc Mai Kapłon. Takiego przedsięwzięcia jeszcze w gminie Teresin nie było!

Blisko 100 uczestników stanęło na starcie tej wyjątkowej imprezy charytatywnej. W siedzibie jednostki najpierw rywalizowano w systemie eliminacyjnym, gdzie powstały 32 grupy po 3 zawodników, a mecze „każdy z każdym” wyłoniły zwycięzców, którzy awansowali do 1/16 zawodów. Z kolei w tej rundzie odbyło się losowanie, a potem grano pucharowo, czyli przegrany niestety odpadał. Mecze trwały 2 x 4 min., zaś półfinały i pojedynek o 3 miejsce oraz finał 2 x 6 min. Ostatecznie wśród tak licznej grupy zawodników tym najlepszym okazał się Michał Bargieł z Maszny. Drugi był Krystian Zając z Teresina, a trzeci Maks Żakowski z Sochaczewa. Tuż za podium uplasował się Oskar Zawadzki z Żyrardowa. Organizatorzy nagrodzili też specjalną statuetką najmłodszego zawodnika, a był nim Adaś Borkowski z Dębówki.

Druhom z OSP Budki Piaseckie należą się ogromne brawa za pomysł i zorganizowanie wydarzenia, które spotkało się z tak ogromnym zainteresowaniem nie tylko lokalnej społeczności. Poza grą na dziesięciu stanowiskach, odbyła się loteria fantowa wsparta przez liczną grupę sponsorów, wystawa unikatowych pojazdów, a miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich „Mazowianki” przygotowało przepyszny poczęstunek. Efekt? Łącznie uzbierano ponad 5,7 tys. zł. Cały dochód powiększy pulę środków przeznaczonych na leczenie Mai Kapłon. Gratulując strażakom z Budek, mówimy krótko – grajmy dalej!

Marcin Odolczyk

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKolejne pamiątki w muzeum
Następny artykułZagrali dla Mai