Strona główna Sochaczew gmina Dwie kolizje w jednym miejscu

Dwie kolizje w jednym miejscu

567
0
PODZIEL SIĘ

KOŻUSZKI PARCEL Skrzyżowanie w Kożuszkach Parceli przy przystanku w Zosinie, na drodze krajowej 92, w kierunku Warszawy było świadkiem kolejnej, dużej kolizji. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w 20 stycznia. Kolejne, trzy dni później.

Do zdarzenia na skrzyżowaniu w Kożuszkach doszło w poniedziałek, 20 stycznia, tuż przed godziną 13.00, a więc w czasie szczytu komunikacyjnego.

­– To droga o wyjątkowo dużym nasileniu ruchu i nie zawsze kierowcy przestrzegają zasad poruszania się po niej – wspomniał asp. Paweł Rynkiewicz z biura prasowego Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

20 stycznia na skrzyżowaniu zderzyły się toyota yaris z toyotą corollą. Prawdopodobna przyczyną była szybkość i być może wjechanie jednego z kierowców z bocznej drogi na skrzyżowanie. Ratownicy stwierdzili, że doszło do czołowo-bocznego zderzenia samochodów. Pierwszą toyotą – yaris podróżowały dwie osoby dorosłe, zaś drugim autem osoba dorosła i dwoje dzieci. Tylko kierowca yarisa zaklinował się w samochodzie i strażacy musieli wydostać go z wraku. Reszta wyszła z aut o własnych siłach z samochodów. Najmłodszym uczestnikom wypadku w celu zminimalizowania stresu i zwiększania poczucia bezpieczeństwa, strażacy w ramach akcji „Twój miś może zostać ratownikiem” wręczyli pluszowe maskotki. Dorośli z toyoty yaris trafiły do szpitala na obserwację.

Kolejne zderzenie w tym miejscu nastąpiło 23 stycznia w godzinach wieczornych. W tej kolizji, znacznie poważniejszej brały udział dwa ciągniki siodłowe i dwa pojazdy osobowe. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Jednak DK 92 była zablokowana w obydwu kierunkach przez kilka godzin. Policja wyznaczyła objazdy przez Topołową, Szymanów do Aleksandrowa w powiecie żyrardowskim. Tym razem kierowca tira volvo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i chcąc uniknąć zderzenia z poprzedzającym go pojazdem, zjechał na lewy pas. Następnie uderzył w scanię, zahaczając jednocześnie o opla, który zderzył się z volkswagenem. W wyniku kolizji jedna osoba trafiła do szpitala, ale na szczęście nie odniosła poważnych obrażeń.

DK 92 pod Sochaczewem można określić jako jedno z najmniej bezpiecznych miejsc tzw. czarną plamę na mapie drogowej powiatu. Czy sytuacja się zmieni? Trudno to przewidzieć. Nadal nadmierna prędkość, jak również samo skrzyżowanie w tym miejscu nastręcza policji wiele problemów. Sprawa ciągle jest na poziomie załatwiania przez Dyrekcję Generalną Dróg Krajowych i Autostrad, której podlega krajówka nr 92.

BN

Fot. T. Fijołek (PPSP)

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRolada ze szpinakiem
Następny artykułWybudują nowy most