Strona główna Teresin Dotacje na azbest

Dotacje na azbest

307
0
PODZIEL SIĘ

Gmina Teresin zwróci się do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie z wnioskiem o dofinansowanie inwestycji polegającej na demontażu oraz utylizacji wyrobów zawierających azbest.

Chodzi o zadania inwestycyjne, które zrealizowane mają być w tym roku. Co warto podkreślić, środki pozyskane przez urząd będą przeznaczone wyłącznie na takie działania jak: demontaż, przewiezienie i utylizację azbestu. Absolutnie w ten zakres nie zalicza się wydatkowania pieniędzy na wykonanie nowych pokryć dachowych.

Osoby fizyczne nie prowadzące działalności gospodarczej, które są zainteresowane usunięciem azbestu ze swoich posesji mogą składać wnioski do Urzędu Gminy Teresin. W związku z ograniczoną ilością środków o zakwalifikowaniu do dofinansowania decydować będzie kolejność zgłoszeń – informuje teresiński UG – Trzeba pamiętać, iż do wniosku należy dołączyć takie dokumenty jak: dokument potwierdzający tytuł prawny do nieruchomości, dokument potwierdzający przyjęcie zgłoszenia robót budowlanych wydany przez Starostwo Powiatowe w Sochaczewie, a także dokumentację fotograficzną, potwierdzającą aktualny stan pokrycia dachu lub materiałów, a zawierających azbest – dodają urzędnicy.

Wszelkie szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać w Urzędzie Gminy Teresin, dokładnie w Referacie Mienia i Środowiska, mieszczącym się w dodatkowym budynku UG (po byłej aptece), nr tel. /46/ 864 25 68 lub /46/ 864 25 33.

Marcin Odolczyk

fot.pixabay