Strona główna Iłów Bezpieczne ferie

Bezpieczne ferie

282
0
PODZIEL SIĘ

W  Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Iłowie w odbyło się 21 stycznia spotkanie z mł. asp. Izabelą Senderowską i asp. Pawłem Rynkiewiczem, oboje z zespołu ds. profilaktyki społecznej, nieletnich i patologii Komendy Powiatowej Policji w Sochaczewie.

Rozmawiano na temat bezpieczeństwa w szkole i poza nią. W zajęciach uczestniczyli starsi uczniowie z klas VI-VIII. Głównym tematem spotkania było zagrożenie cyberprzemocą. Izabela Senderowska przypomniała uczniom podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas ferii. Ponadto wspomniała o zakazie wchodzenia na zamarznięte akweny wodne, niebezpiecznych zjazdach na nartach i sankach, jak też zabezpieczeniu mienia podczas zimowego wyjazdu. Co prawda porady dotyczące zabaw na śniegu i lodzie raczej nie przydadzą się w tym roku z powodu ciepłej aury, ale być może w przyszłości będą jak znalazł.

Z kolei Paweł Rynkiewicz wspomniał o odpowiedzialności karnej osób nieletnich. Dotyczyło to m. in. naruszenia nietykalności cielesnej, zasady kierowania pojazdami od 14 roku życia, wagarowania oraz cyberprzemocy. Po części wykładowej był czas na pytania i dyskusje. Takie zajęcia KPP z Sochaczewa realizuje we wszystkich szkołach na terenie powiatu sochaczewskiego.

BN

fot.pixabay

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNie tylko nocne atrakcje
Następny artykułKronika policyjna