Strona główna Edukacja Anielska akcja

Anielska akcja

272
0
PODZIEL SIĘ

 Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Giżycach bierze udział w akcji „Wylosuj Anioła”. Pomysłodawcą i realizacją tego pomysłu zajmuje się od początku Ogólnopolska Fundacja „Gdy liczy się czas”.

Celem jej jest wspieranie chorych onkologicznie dzieci w trakcie kuracji, i rodzin najmłodszych pacjentów. Przeciwdziałanie ich osamotnieniu, niepewności, negatywnym emocjom, strachowi i opanowanie bólu. Członkowie Fundacji „Liczy się czas” postanowili zainicjować akcję pisania kartek do chorych dzieci, którą nazwali „Wylosuj Anioła”. Tym samym chcą okazać empatie najmłodszym oraz wywołać uśmiech na ich twarzach.

­– Nasza szkoła z zaangażowaniem włączyła się do tej szlachetnej akcji, polegającej na przygotowaniu kartek z życzeniami, zawierającymi słowa wsparcia dla chorych dzieci. Każdy z uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły oraz rodziców naszych uczniów ma szansę stać się „Aniołem stróżem” dla małego pacjenta ze szpitala z oddziału onkologii i hematologii dziecięcej. Uczniowie mają też akcję promować wśród rodziny i znajomych ­– mówi Małgorzata Orzeszek, jednak z koordynatorek akcji.

­– Powstało wiele kart podyktowanych dobrocią serca. Na każdej ich twórcy pisali życzenia. Wszystkie kartki, które przygotowaliśmy z okazji świąt Bożego Narodzenia, już wysłaliśmy do Fundacji, stamtąd trafiły one do rąk chorych dzieci, którym tak bardzo potrzebne jest wsparcie i podtrzymanie na duchu. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wspólnym działaniom na niejednej twarzy pojawi się uśmiech. Na tym jednak nie kończy się nasze zadanie. Będziemy nadal je pilotować – dodaje Izabela Kubiak, druga szkolna koordynatorka akcji „wylosuj Anioła”.

Pisanie kartek do małych pacjentów onkologii i hematologii będzie realizowane przez cały rok.

BN

fot.pixabay