Strona główna Sport Wybierzemy sportowców minionego roku

Wybierzemy sportowców minionego roku

222
0
PODZIEL SIĘ

 Po raz osiemnasty będziemy wybierać najpopularniejszych sportowców naszego powiatu, a także trenera minionego roku. Nagrodzonych poznamy już 4 marca.

W tym roku wybierzemy także Trenera Roku, tytuł ten jest nadawany co drugi rok – przemiennie z Przyjacielem Sportu. Jednak wyjątkowo nie odbędzie się plebiscyt naszych czytelników. Sportowców i trenerów nagrodzi Kapituła Plebiscytu. To chwilowe odstępstwo od tradycji. W przyszłym roku wrócimy do plebiscytu, po pewnych modyfikacjach jego regulaminu. Gala Sportowiec Roku odbędzie się 5 marca w SCK Boryszew.

Jednak tak jak co roku przyjmujemy zgłoszenia od kibiców i klubów sportowych. Nominowanych sportowców i trenerów będziemy prezentować w kolejnych numerach Expressu Sochaczewskiego i na portalu sochaczewianin.pl.

Zgłoszenia sportowców przyjmujemy do 30 stycznia mailowo (redakcja@exmedia.pl) oraz pocztą lub bezpośrednio w redakcji (Express Sochaczewski, 96-500 Sochaczew, ul. Żeromskiego 29G).

Zgłoszenie zawodników UKS Orkan Judo do tytułu Sportowca Roku dokonał trener Maciej Cichocki z UKS Orkan Judo Sochaczew.

Jan Jesiołowski w 2019 roku zdobył: złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski Województw Młodzików, VII miejsce w Mistrzostwach Polski Młodzików, Puchar Polski Młodzików Baltic Cup Gdańsk – srebrny medal, Indywidualne Mistrzostwa Polski Młodzików 7 miejsce, Warsaw Judo Open – European Judo Tournament – Warszawa 7 miejsce, Borsa Judo Open – European Judo Tournament – Mostar, Bośnia i Hercegowina 7 miejsce.

Eryk Osiński w 2019 r zdobył: brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Województw Młodzików- Warszawa, srebrny medal Pucharu Polski Młodzików – Baltic Cup Gdańsk, brązowy medal Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików – Sochaczew, brązowy medal Borsa Judo Open – European Judo Tournament – Mostar, Bośnia i Hercegowina, srebrny medal Grand Prix Ostrava – Ostrava, Czechy.

Maksymilian Żakowski w 2019 r zdobył: brązowy medal Drużynowych Mistrzostw Polski Województw Młodzików, V miejsce w Pucharze Polski Młodzików – Poznań, brązowy medal w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików

Jerzy Szymański, w imieniu klubu UKS Orkan Judo Sochaczew, do tytułu Trenera Roku zgłosił   Macieja Cichockiego.   W 2019 roku zawodnicy trenera Macieja Cichockiego brali udział w 28 turniejach, w których zdobyli 47 złotych medali, 55 srebrne oraz 61 brązowych. W tym 3 medale Mistrzostw Polski oraz 3 medale Pucharu Polski.

Zarząd RC Orkan Sochaczew zgłosił do tytułu Sportowca Roku Michała Kępę.

Michał Kępa – lider drużyny RC Orkan Sochaczew. W 2019 roku wywalczył z nią szóste miejsce w Ekstralidze Rugby oraz wicemistrzostwo Polski w olimpijskiej, siedmioosobowej odmianie rugby. Najskuteczniejszy zawodnik klubu – w 2019 roku zdobył dla RC Orkan ponad 100 punktów. W bieżącym sezonie znajduje się na trzecim miejscu wśród najskuteczniejszych zawodników Ekstraligi. Pierwszy na każdym treningu, pierwszy na boisku, ostatni schodzi do szatni. Co ważne sport udanie łączy z karierą zawodową – na co dzień jest administratorem danych w dużym koncernie.

Zarząd RC Orkan Sochaczew zgłosił do tytułu Trener Roku Tomasz Malesę.

Prowadzona przez niego drużyna zdobyła w minionym roku: złoty medal Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich, tytuł Mistrz Polski Kadetów Rugby 7 oraz wicemistrzstwo Polski Kadetów Rugby 15.

Czekamy na kolejne zgłoszenia.

red

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułOpóźnienia na linii
Następny artykułDobre książki i kawa