Strona główna Powiat Kradną udając urzędników

Kradną udając urzędników

394
0
PODZIEL SIĘ

Na terenie gminy Młodzieszyn i Brochów pojawili się ostatnio oszuści wyłudzający pieniądze metodą „na urzędnika”. To odmiana popularnej metody „na wnuczka”. Ofiarami oszustów padają głównie starsze osoby.

Wójtowie ostrzegają mieszkańców przed oszustami i zalecają zachowanie szczególnej ostrożności. Oszuści mają tym łatwiejsze zadanie, gdy – jak informuje Piotr Szymański, wójt gminy Brochów – wyłudzający pieniądze wzbudza zaufanie swym wyglądem.

Ważną informacją jest to, że osoby dokonujące kradzieży poruszają się autem, wybierając i odwiedzając domy, które zamieszkują starsi mieszkańcy. Oszust porusza się samochodem koloru ciemnego o początkowym numerze rejestracji WF i jest średniej budowy ciała mężczyzną o siwych włosach, w wieku około 50-60 lat. W gminie Brochów oraz Młodzieszyn działają oszuści podający się za pracownika Urzędu Gminy lub agencji rolnictwa zajmującego się podatkami – informuje Piotr Szymański w piśmie do mieszkańców gminy.

Wójt informuje również, że w przypadku rozpoznania marki, koloru lub numerów rejestracyjnych auta, którym porusza się oszust, mieszkańcy proszeni są o pilny kontakt z dzielnicowym mł. asp. Robertem Pieńkowskim pod numerem tel. 506 866 813 lub na mail:   dzielnicowy.brochow@ra.policja.gov.pl. Można też dzwonić pod bezpłatny numer alarmowy 112.

– Oszuści informują, że mieszkańcy mogą odzyskać nadpłacony podatek około 24 000 złotych po przekazaniu kosztów manipulacyjnych w wysokości kilkuset złotych. Jest to nieprawda. Prosimy zachować szczególną ostrożność i powiadomić swych najbliższych, dziadków, rodziców oraz sąsiadów, gdy pojawi się taki osobnik – dodaje wójt Brochowa.

Oszuści, jak informuje Monika Pietrzyk, wójt gminy, pokazali się w gminie Młodzieszyn. Podają się także za pracownika urzędu gminy zajmującego się podatkami. Tam również próbują wyłudzić od mieszkańców pieniądze. Wójtowie jednak zaznaczają, że żaden urzędnik z gminy nie został upoważniony do jeżdżenia po gminie i inkasowania pieniędzy na konto podatków. Sprawy podatkowe regulowane są bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem urzędowego konta podanego na stronach urzędu.

W przypadku rozpoznania marki, koloru lub numerów rejestracyjnych auta, którym porusza się oszust, prosimy o pilny kontakt z dzielnicowym młodszym aspirantem Tomaszem Królikowskim pod numerem telefonu 46 863 73 58, 506 866 202 lub kontakt na mail dzielnicowy.mlodzieszyn@ra.policja.gov.pl – dodaje Monika Pietrzyk.

BN

fot.pixabay

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułDrożej pociągami
Następny artykułPIERWSZY WALKOWER W LIDZE