Strona główna Iłów Wypadek drogowy w Giżyczkach

Wypadek drogowy w Giżyczkach

325
0
PODZIEL SIĘ

Gdy strażacy sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP rozpoczynali przygotowania do wigilijnej wieczerzy, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na 37 kilometrze drogi wojewódzkiej 577 w Giżyczkach (gmina Iłów).

Chwilę po tym, gdy na korytarzach jednostki rozległa się zapowiedź wyjazdu dla dwóch zastępów, w Ochotniczych Strażach Pożarnych w Giżycach i Brzozowie Starym rozbrzmiała syrena alarmowa.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że doszło do czołowego zderzenia samochodów osobowych marki Volvo oraz Toyota. Pojazdami podróżowali wyłącznie kierujący. Kierowca pierwszego auta wysiadł o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Kierujący Toyotą, przytomny, pozostawał w rozbitym pojeździe.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wykonaniu dostępu do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych, a następnie jego wydobyciu na noszach typu deska i przekazaniu zespołowi ratownictwa medycznego. W związku z podjętą przez ratowników medycznych decyzją o lotniczym transporcie poszkodowanego do szpitala, strażacy zabezpieczyli lądowanie i start helikoptera Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Działania ratownicze prowadziło 8 strażaków PSP i 11 strażaków OSP.

KPPSP Sochaczew

fot. KPPSP Sochaczew

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNowe radio w Sochaczewie
Następny artykułOd nowego roku miastem