Strona główna Sport Wybieramy Sportowca Roku

Wybieramy Sportowca Roku

718
0
PODZIEL SIĘ

 Już po raz osiemnasty będziemy wybierać najpopularniejszych sportowców naszego powiatu, a także trenera mijającego roku. Nagrodzonych poznamy już w lutym.

Przypomnijmy, że najlepszym Sportowcem Roku 2018 zostały zawodniczki w biegach – Kinga Burzyńska i Weronika Lewandowska z Klub Maratończyka Aktywni. Natomiast tytuł Przyjaciela Sportu przypadł braciom – Bogdanowi i Ireneuszowi Pietrakom, działającym od początku sochaczewskiego rugby do chwili obecnej.

W tym roku wybierzemy Trenera Roku, tytuł ten jest nadawany co drugi rok – przemiennie z Przyjacielem Sportu. Jednak wyjątkowo nie odbędzie się plebiscyt naszych czytelników. Lecz sportowców i trenerów nagrodzi Kapituła Plebiscytu. To chwilowe odstępstwo od tradycji. W przyszłym roku wrócimy do plebiscytu, po pewnych modyfikacjach jego regulaminu.

Jednak tak jak co roku przyjmujmy zgłoszenia od   kibiców i klubów sportowych. Nominowanych sportowców i trenerów będziemy prezentować w kolejnych numerach Expressu Sochaczewkiego i na portalu sochaczewinin.pl.

Zgłoszenia sportowców przyjmujemy do 20 stycznia mailowo (redakcja@exmedia.pl) oraz pocztą lub bezpośrednio w redakcji (Express Sochaczewski, 96-500 Sochaczew, ul. Żeromskiego 29G).

Zgłoszenie musi zawierać: nazwisko sportowca, dyscyplinę, nazwę klubu oraz najważniejsze osiągnięcia z 2019 roku (tylko ten rok oceniamy) oraz nazwisko osoby zgłaszającej. Warunkiem jest także, aby zawodnik mieszkał na terenie naszego powiatu. Może natomiast reprezentować kluby w innych miastach Polski.

Finałowa Sportowca Roku odbędzie się w 27 lutego w Kramnicach Miejskich. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Plebiscyt Sportowiec Roku organizowany jest przez Express Sochaczewski wraz ze Starostwem Powiatowym i Miastem Sochaczew.

red