Strona główna Iłów Wolontariusze z Iłowa wsparli Szlachetną Paczkę

Wolontariusze z Iłowa wsparli Szlachetną Paczkę

300
0
PODZIEL SIĘ

Szlachetna Paczka to jeden z największych i najskuteczniejszych programów społecznych w Polsce i jedyny na świecie system pomocy bezpośredniej, który łączy ogromną skalę działania z tym, że konkretny człowiek wciąż pomaga w nim konkretnemu człowiekowi.

Paczka już od blisko 20 lat łączy tych, którzy chcą zrobić coś dobrego i czerpać radość z dzielenia się tym, co mają. Tylko w zeszłym roku w działania Szlachetnej Paczki włączyło się ponad 635 tys. osób, a łączna wartość pomocy materialnej przekazanej rodzinom w potrzebie przekroczyła 47 milionów złotych.

„W porównaniu z rokiem ubiegłym o ponad 400 tys. wzrosła liczba osób żyjących w Polsce w skrajnym ubóstwie. Jest ich dziś ponad 2 mln. Ludzie ci balansują na granicy biologicznego przetrwania i mają problem z zaspokojeniem nawet najbardziej podstawowych potrzeb – corocznej publikacji przygotowywanej przez Szlachetną Paczkę. W skrajnej biedzie żyje w Polsce około pół miliona dzieci narażonych dodatkowo na tzw. biedę dziedziczoną. Niektórzy nie muszą popełniać błędów, by popaść w ubóstwo. Wystarczy znaleźć się w nieodpowiednim czasie w nieodpowiednim miejscu – już w chwili urodzenia” – czytamy w najnowszym Raporcie o Biedzie.

Szkolne Koło Wolontariatu działające w Iłowie drugi raz włączyło się w inicjatywę Szlachetnej Paczki – od środy do piątku zbieraliśmy na terenie szkoły oraz Urzędu Gminy w Iłowie produkty spożywcze, środki chemiczne  i „mini upominki” – maskotki, książki, kosmetyki. W piątek w godzinach popołudniowych dostarczyliśmy naszą paczkę do magazynu w Sochaczewie.  W tym roku wolontariusze przekażą pomoc dla 14,5 tysięcy rodzin w całej Polsce.

Serdecznie dziękujemy wójtowi Gminy Iłów Janowi Kraśniewskiemu za możliwość ustawienia punktu Szlachetnej Paczki w Urzędzie Gminy, dzięki czemu nasza akcja miała szansę trafić do wszystkich mieszkańców. Warto podkreślić, iż wójt Jan Kraśniewski już jako dyrektor Gimnazjum im. Jana Pawła II wspierał inicjatywę Szlachetnej Paczki, jak również inne akcje charytatywne, które nie skupiały się wyłącznie na doraźnej pomocy, ale miały charakter ciągły.

Dla gminy Iłów ważne są osoby starsze, chore, potrzebujące pomocy – to dla nich właśnie były pozyskiwane środki – m.in. samochód, strefa OSA, organizowane zbiórki, występy artystyczne w dniu Seniora a w ostatnim czasie powstaje Klub Senior +.

Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi –  mówił Papież Jan Paweł II.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w Szlachetną Paczkę!

UG Iłów