Strona główna Kultura Wieczór w gwiazdkowym nastroju

Wieczór w gwiazdkowym nastroju

681
0
PODZIEL SIĘ

W sali balowej Hotelu Chopin spotkali się tradycyjnie seniorzy – członkowie Stowarzyszenia Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Sochaczewie. Wśród gości był Piotr Osiecki – burmistrz Sochaczewa, oraz Jolanta Gonta – starosta sochaczewski. Przybyli też zaproszeni przedstawiciele stowarzyszeń z terenu miasta oraz placówek samorządowych.

Tradycyjnie od lat spotykamy się w naszym gronie słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku. To czas refleksji, zadumy, ale też przyjaznego spotykania się w gronie seniorów. Posłuchania kolęd i wspomnień nad szybko upływającym czasem – powiedziała Jadwiga Urbaniak, przez Stowarzyszenia Uniwersytet Trzeciego Wieku w Sochaczewie.

Po czym zaprosiła na niezwykły koncert w wykonaniu utalentowanych dziewcząt z Małego Studia Piosenki, działającego przy Gminnym Ośrodku Kultury w Iłowie.

Zaśpiewały dwie grupy – młodsza w mikołajkowych klimatach – Alter Ego i starsza, choć niekompletna, dziewcząt z grupy „Teraz My”. W repertuarze były pastorałki i mniej znane kolędy. Nie zabrakło oczywiście świetnego wykonania „Cichej nocy” i „Bóg się rodzi”. Młodzi wykonawcy oczarowali seniorów niezwykle żywiołowym i dynamicznym wykonaniem utworów w rytmach niemal rockowych. Młodych wykonawców przygotowała do występu instruktorka Małgorzata Czubiel.

Potem w klimatach łagodniejszych, wręcz sielskich, zaprezentował się zespół muzyczny pod kierunkiem Jolanty Kawczyńskiej. Ona też akompaniowała seniorkom. W pięknej, melodyjnej oprawie zabrzmiały kolędy, zarówno te znane, jak i unikalne.

Po części artystycznej ksiądz proboszcz Piotr Żądło z Parafii św. Wawrzyńca, po przypomnieniu fragmentu Pisma Świętego o narodzeniu Chrystusa, pobłogosławił seniorom i odbyło się podzielenie tradycyjnym opłatkiem wigilijnym. Życzenia złożyli Piotr Osiecki, burmistrz miasta, wraz z Jolantą Gonta – starostą sochaczewskim.

­– Życzę, by klimat tych świąt był ciepły, radosny i rodzinny. By nikt nie czuł się samotny w dniu narodzenia Pańskiego – wspomniała starosta Jolanta Gonta.

Tradycją wigilii w UTW jest wieczerza wigilijna i wspólne śpiewanie kolęd. Nie inaczej było tym razem.

­– To jedyna okazja, aby na chwilę się zatrzymać. Kiedyś zdecydowanie wolniej żyliśmy i spokojniej. Teraz jesteśmy w ciągłym pędzie i pośpiechu. Nawet jako seniorzy wiecznie nam brakuje czasu. To spotkanie, to taki moment zadumy i bycia razem w miłej, spokojnej atmosferze. Zatrzymania się w tym pędzie na chwilę – podsumowała jedna z uczestniczek wigilii.

BN

Fot. Bogumiła Nowak