Strona główna Nowa Sucha Unieważnili przetarg

Unieważnili przetarg

445
0
PODZIEL SIĘ

Zgodnie z planami unieważniony został przetarg na odbiór odpadów komunalnych. Zaproponowana nowa cena przez jedynego oferenta była dużo wyższa niż możliwości gminy. Stawka za segregowane odpady wynosiłaby 30 złotych miesięcznie na jednego mieszkańca. Radni uznali, że podwyżka z 8,90 na 30 złotych jest zbyt drastyczna dla mieszkańców i warto negocjować niższą taryfę.

Nowy przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych od mieszkańców ogłoszony zostanie dopiero po nowym roku. Jednak na nadzwyczajnej sesji rady gminy Nowa Sucha przyjęta została nowa stawka na trzymiesięczny okres przejściowy.

­- Do czasu rozstrzygnięcia nowego przetargu radni gminy Nowa Sucha zdecydowali, że przyjęta będzie nieco niższa stawka na okres trzymiesięczny. I tak, dla osób, które kompostują odpady biologiczne, a jest ich według deklaracji ponad 90 procent, stawka miesięczna za śmieci segregowane wyniesie 23 złote od osoby. Natomiast osoby niekompostujące śmieci zapłacą od osoby 31 złotych za miesiąc. Jednocześnie ustalone zostały wzory nowych deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, składanej przez właścicieli nieruchomości do wypełnienia przez mieszkańców – mówi Maciej Mońka, wójt gminy Nowa Sucha.

Ulgi dla rodzin wielodzietnych pozostają bez zmian – 50 procent płatności za śmieci. Odbiór odpadów przez 3 miesiące prowadzić ma dotychczasowa firma, która je odbierała, czyli PreZero. Przetarg najszybciej zostanie ogłoszony w styczniu.

BN

fot.pixabay