Strona główna Iłów Tylko dla seniorów

Tylko dla seniorów

372
0
PODZIEL SIĘ

Wzorem innych gmin powiatu sochaczewskiego, Iłów przymierza się do utworzenia Klubu Senior+. W zamyśle ta placówka ma dać najstarszym mieszkańcom gminy możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu, skorzystania z ofert społecznej aktywizacji, a także wspierać seniorów w podejmowaniu działań na rzecz samopomocy i działań w wolontariacie.

Nabór do Klubu Seniora+ prowadzi Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Iłowie. Warunkiem uczestniczenia w działalności tego klubu jest zamieszkiwanie na terenie gminy oraz ukończony 60. rok życia. Dodatkowo powinna to być osoba nieaktywna zawodowo, która chce uczestniczyć w sposób aktywny i twórczy w życiu lokalnej społeczności.

Osoby zainteresowane muszą wypełnić formularz rekrutacyjny – deklarację uczestnictwa i złożyć te dokumenty w Urzędzie Gminy w Iłowie, przy ul. Płockiej 2, w pokoju nr 7 (siedziba GOPS) w terminie od 5 do 20 grudnia. Tam też można pobrać formularz rekrutacyjny – deklarację uczestnictwa lub na stronie internetowej urzędu gminy: www.ilow.pl.

Klub „Senior +” ma działać przy ul. Plac Kasztanowy 6 w Iłowie. Będzie on funkcjonował dwa dni w tygodniu: ­ we wtorek i czwartek, w godzinach od 10.00 – 15.00, z wyłączeniem dni ustawowo wolnych od pracy. Korzystanie z klubowej oferty będzie bezpłatne. W ramach rekrutacji do udziału w programie zostanie wyłonionych zostanie 20 osób.

oprac. BN

fot.pixabay

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułStawiają drugi pawilon
Następny artykułPamięci poległych