Strona główna Chodaków Rozkład na miarę oczekiwań

Rozkład na miarę oczekiwań

438
0
PODZIEL SIĘ

W związku z zakończeniem remontu ul. Chopina, oraz zapowiadanym na połowę grudnia wprowadzeniem nowych rozkładów jazdy pociągów i autobusów ZKM, podróżnych czeka szereg zmian. Do 9 grudnia trwały konsultacje nowego rozkładu jazdy ZKM, a plac przed dworcem PKP przeszedł przebudowę.

Po prawie roku autobusy Zakładu Komunikacji Miejskiej KM wróciły na ulicę Chopina. Stało się to 16 grudnia, kiedy zaczął obowiązywać nowy rozkład jazdy. Zmiany były konieczne, by dopasować go do zmieniającego się 15 grudnia rozkładu jazdy pociągów. Tym razem rozkład powstał po konsultacjach społecznych. Do zaproponowanego przez ZKM rozkładu zgłoszono kilka uwag. Jak zapewnia Krzysztof Sieczkowski, dyrektor ZKM, w zdecydowanej większości zostały one uwzględnione. Najważniejsza z nich to pozostawienie na ulicy Trojanowskiej linii nr 1, 5 i 9.

Podczas remontu ul. Chopina okazało się, że linie te cieszą się dużym powodzeniem wśród podróżnych mieszkających przy ul. Młynarskiej i jej otoczeniu. Dlatego zdecydowaliśmy o ich pozostawieniu. Taka zmiana sprawi ponadto, że mieszkańcy rejonu ul. Korczaka zyskają bezpośrednie połączenie z Wypaleniskiem – wyjaśnia Krzysztof Sieczkowski. Jak dodaje z innych poważniejszych zmian należy odnotować, że linia nr 3 od 16 grudnia będzie przebiegała ulicami Traugutta i Staszica.

Dodajmy, że zmiany nastąpiły nie tylko w rozkładzie jazdy miejskich autobusów. Zmieniała się również organizacja ruchu na placu przed dworcem PKP. W jego bezpośredniej bliskości obowiązuje teraz całkowity zakaz parkowania. Nie dotyczy on autobusów ZKM, taksówek oraz kierowców niepełnosprawnych, którzy mogą korzystać z dwóch miejsc przeznaczonych specjalnie dla nich. Bezpośredni dojazd  do chodnika przed budynkiem dworca jest teraz możliwy tylko w celu szybkiego wysadzenia lub zabrania pasażerów PKP.

Przed dworcem zbudowano nową wysepkę dla wsiadających/wysiadających pasażerów, a obok niej stanęła wiata ze stojakiem dla rowerów. Na prośbę użytkowników przeniesiono ją w to miejsce z parkingu przy wieży ciśnień.

opr. Jerzy Szostak