Strona główna Teresin Razem przez pół wieku

Razem przez pół wieku

419
0
PODZIEL SIĘ

Trzynaście par małżeńskich zamieszkałych w gminie Teresin odebrało medale „Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie” przyznane im przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Wręczył je wójt Marek Olechowski podczas specjalnej uroczystości „Złotych Godów”, która odbyła się w Kuźni Napoleońskiej w Paprotni.

Jubileusz 50-lecia Pożycia Małżeńskiego to bardzo miłe wydarzenie, od lat organizowane w gminie Teresin. Tym razem jubilaci zaproszeni zostali w ostatni piątek listopada. Spotkanie poprowadziła Agnieszka Adamczyk, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Teresinie.

Wśród tegorocznych par świętujących 50-lecie swojego małżeństwa byli Państwo: Jadwiga i Kazimierz Choińscy, Barbara i Sylwester Chojnowscy, Zofia i Marek Kołodziejakowie, Danuta i Jan Kowalscy, Maria i Stefan Kubisiakowie, Franciszka i Andrzej Kubisiakowie, Wacława i Karol Leszczyńscy, Anna i Jan Piaseccy, Bożenna i Stefan Pietrzykowie, Elżbieta i Stefan Rogalowie, Maria i Kazimierz Woźniakowie, Helena i Wojciech Wróblowie, Urszula i Jerzy Zielińscy.

– Dostojni Jubilaci, 50 lat temu wypowiadając sakramentalne „tak” z ufnością przekazaliście sobie dzielić razem dobre i złe chwile. To również wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński. Drodzy Jubilaci, przyjmijcie najserdeczniejsze życzenia za długoletnie pożycie małżeńskie – mówił wójt Marek Olechowski.

Nie zabrakło gratulacji, życzeń, kwiatów, radości, ale i łez wzruszenia. Czcigodni Jubilaci pozowali do wspólnej fotografii, a następnie wraz z zaproszonymi gośćmi zasiedli do stołów delektując się uroczystym obiadem. Tej wyjątkowej chwili towarzyszyło wiele wspomnień z minionych lat. Odpowiednią oprawę muzyczną zapewnił tradycyjnie Teresiński Ośrodek Kultury.

Marcin Odolczyk

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułŚwiąteczne warsztaty
Następny artykułKolędujmy wszyscy